ZAPACH MIŁOŚCI – CZYM JEST?

ZAPACH MIŁOŚCI – CZYM JEST?

  • Post category:a
  • Post author:

Zapach w życiu człowieka odgrywa wielką rolę. Może przyciągać albo odpychać. Może pomagać albo szkodzić. Może pomóc osobie samotnej przyciągnąć partnera i rozpocząć wielką miłość. Sprawdź jaki to zapach.

Czy wyobrażasz sobie przebywać z kimś, kogo zapach Cię drażni. Czy z taką osobą może być ci dobrze. Czy pocałunki, pieszczoty mogą dać rozkosz? Czy wtedy możesz wejść w zapomnienie całą swoją istotą – odpłynąć w objęciach kochanka.

Zapach w znaczący sposób pomaga miłości. Może przyciągnąć partnera wprost w Twoje ramiona. To dzięki zmysłowi zapachu otrzymujesz sygnał o osobie. Przyciąga Cię. Pociąga, itd. Otwierasz się na nową znajomość. Myślisz sobie – on mi się podoba, fascynuje.

Neurony zapachowe – komórki, które odpowiadają na esencje zapachowe, w tym feromony organizm produkuje cały czas i zastępuje te już obumarłe.

Zostały przeprowadzone doświadczenia. Podjął się ich dr Clausa Wedekinda z Uniwersytetu w Bernie. Dowiódł, że kobieta w wyborze partnera zwraca uwagę głównie na zapach. I to od niego kieruje swoje dalsze kroki. Tak albo nie. Akceptuje lub nie. Zapach mężczyzny jest kluczowy w wyborze, w tworzeniu nowej relacji. To tak zwana alchemia miłości. 

Na czym polegało doświadczenie. Mężczyźni mieli na czas eksperymentu zaprzestać używania perfum, dezodorantów i innych pachnideł. 

Po kilku dniach noszone przez nich koszulki podawano kobietom. Celem było powąchanie ich i wybór najbardziej pociągającego męskiego zapachu.  Zaskakujące. To doświadczenie pokazało jak wielkie znaczenie mają wydzielane feromony.  

Kobiety, które były przed owulacją, które wolne były od środków antykoncepcyjnych, od zniekształceń, wybrały koszulkę panów, których kod genetyczny w najwyższym stopniu różnił się od ich własnego. Podprogowo taka kobieta otrzymywała sygnał: moje dzieci z takim mężczyzną są zdrowe i ich szanse na przeżycie są dużo większe. 

Kobiety po owulacji, w ciąży, stosujące środki antykoncepcyjne wybierały mężczyzn o zbliżonym do ich własnego kodu genetycznego. I znowu podprogowo odbierały:  dla dziecka największą wartością jest rodzina, to ona zapewni mu najlepszą opiekę. 

Trzeba pamiętać, że wybór jest dokonywany poza świadomością. I że człowiek w sposób świadomy ma niewielki wpływ na to jakiego wyboru dokona. 

Dodaj komentarz