CZY DOŚWIADCZENIA SĄ ZMORĄ, CZY DROGOWSKAZEM

CZY DOŚWIADCZENIA SĄ ZMORĄ, CZY DROGOWSKAZEM

Czym są doświadczenia. Jakie mają znaczenie w skali całego życia. Czy są zmorą czy drogowskazem. I co mają wspólnego z poczuciem swojej wartości. Na te pytania dostaniesz odpowiedź z tego artykułu.

Wielkim błędem popełnianym przez ludzi jest to, że nie patrzą na zdobyte doświadczenia jak na środek do osiągnięcia postawionego przed nimi celu, wyzwania czy zadania. Poprzez doświadczenia wzmacnia się poczucie wartości człowieka. One kształtują, dają odwagę, ciekawość, pozwalają piąć  się do góry, wzrastać.

Kiedy ma się za sobą pewne doświadczenie, warto zatrzymać się i przeanalizować jego rezultaty, zobacz dokąd doprowadziły, wyciągnąć wnioski i zostawić je. 

Teraz one są twoją siłą. 

Teraz odpocznij, zregeneruj siły i rozpocznij nowe, kolejne poszukiwania doprowadzające cię do celu. Gdy go osiągniesz, gdy to, co założyłaś zostanie rozwiązane zakończ doświadczenie. 

I znów dalej postąp jak wyżej. W ten sposób doświadczasz wielu aspektów siebie, życia. Wiesz, co dla ciebie jest dobre a co złe. Co cię wspiera a co szkodzi. Budujesz swoją wartość. Poczucie mocy sprawczej, kreacji swego życia.

Doświadczenia są stopniami drabiny. Z upływem czasu masz ich coraz więcej, wiesz coraz więcej, osiągasz coraz więcej. Wyobraź sobie, czy gdybyś miała przejść wszystkie szczeble drabiny od razu, by osiągnąć swój szczyt, dałabyś radę? 

Zapewne padłabyś pod ich ciężarem. Idź stopniowo na przód. Rozwijaj się. Kosztuj życia. Patrz na doświadczenia jak na lekcję życia. Jak na coś, co umacnia. Uwierz i zaufaj. To cię buduje.  Ciężar jaki dźwigasz jest dostosowany do twoich możliwości. Słuchaj swego wnętrza. W tym pomoże ci zatrzymanie się.  Natchnienie może przyjść w każdej chwili. A wtedy bez wahania postaw stopę na następny szczebel i wzrastaj. Otrzymaj swoje pragnienie. Odrzuć wszystkie doświadczenia, które utrudniają, spowalniają lub ciągną cię w dół, z powrotem. Idź na przód, bez oglądania się wstecz.

Wyciągaj wnioski z tzw. błędów i ich więcej nie popełniaj.

Dodaj komentarz