CZY DOŚWIADCZENIA SĄ ZMORĄ, CZY DROGOWSKAZEM

CZY DOŚWIADCZENIA SĄ ZMORĄ, CZY DROGOWSKAZEM

Wielkim błędem popełnianym przez ludzi jest to, że nie patrzą na zdobyte doświadczenia jak na środek do osiągnięcia postawionego przed nimi celu, wyzwania czy zadania.

Kiedy masz za sobą doświadczenie przeanalizuj rezultaty, zobacz dokąd cię doprowadziły, wyciągnij wnioski i zostaw je. Teraz one są twoją siłą. Po czym odpocznij, zregeneruj siły i rozpocznij nowe, kolejne poszukiwania doprowadzające cię do celu. Gdy go osiągniesz, gdy to, co założyłaś zostanie rozwiązane zakończ doświadczenie. 

I znów dalej postąp jak wyżej. W ten sposób doświadczasz wielu aspektów. Wiesz, co dla ciebie jest dobre a co złe. Co cię wspiera a co szkodzi. 

Doświadczenia są stopniami drabiny. Z upływem czasu masz ich coraz więcej, wiesz coraz więcej, osiągasz coraz więcej. Wyobraź sobie, czy gdybyś miała przejść wszystkie szczeble drabiny od razu, by osiągnąć swój szczyt, dałabyś radę? 

Zapewne padłabyś pod ich ciężarem. Idź stopniowo na przód. Rozwijaj się. Kosztuj życia. Patrz na doświadczenia jak na lekcję życia. Jak na coś, co umacnia. Uwierz i zaufaj. Ciężar jaki dźwigasz jest dostosowany do twoich możliwości. Słuchaj swego wnętrza. Natchnienie może przyjść w każdej chwili. A wtedy bez wahania postaw stopę na następny szczebel i wzrastaj. Otrzymaj swoje pragnienie. Odrzuć wszystkie doświadczenia, które utrudniają, spowalniają lub ciągną cię w dół, z powrotem. Idź na przód, bez oglądania się wstecz.

Wyciągaj wnioski z błędów i ich więcej nie popełniaj.

Dodaj komentarz