DOŚWIADCZENIA SIŁĄ

DOŚWIADCZENIA SIŁĄ

Tyle w życiu wycierpiałeś. Problem za problemem. Trudy życia. Zmagania. Brakuje sił. Nie dajesz już rady ale ... Ile jeszcze muszę znieść - zadajesz sobie to pytanie! Czy problemy mogą być doświadczeniami, z których wypływa wielka siła? Przeczytaj odpowiedź.

Wielkim błędem popełnianym przez ludzi jest to, że nie patrzą na zdobyte
doświadczenia jak na środek do osiągnięcia postawionego przed nimi celu,
wyzwania czy zadania. Takie trudy życia wiele wnoszą do życia. Wiele z nich można się nauczyć. To najdroższa, najtrudniejsza szkoła życia. Nigdzie nie kupisz sobie tej wiedzy jaką zdobędziesz poprzez problemy. Z problemów buduje się siła i hart ducha, wzrastasz!. Stajesz się silniejszy, jeśli taka opcję wybierzesz. Jeśli nie poddasz się tylko będziesz przeć na przód.Gdyby nie problemy, nie szukałbyś rozwiązań. Nie miałbyś szansy na poszerzenia swoich horyzontów. Ciekawe, że coś co wydaje się do nie zniesienia, niejednokrotnie to tylko pozór, z którego powstaje wielka moc. Dzięki problemom poznajesz siebie, poznajesz innych ludzi. Dowiadujesz się z kim tak naprawdę byłeś, kim ty tak naprawdę jesteś. Trudne sytuacje , problemy weryfikują ludzi, weryfikują spostrzeżenia na sytuację. To prawdziwa szkoła wzrastania.   

Czy rzeczywiście problemy są problemami a może są wyzwaniami, zadaniami postawionymi na drodze?

Kiedy masz za sobą problem – doświadczenie przeanalizuj rezultaty,
zobacz, dokąd cię doprowadziły, wyciągnij wnioski i zostaw je. Teraz one są
twoją siłą. 

Po czym odpocznij, zregeneruj siły i rozpocznij nowe, kolejne
poszukiwania doprowadzające cię do celu. 

Gdy go osiągniesz, gdy to, co założyłeś zostanie rozwiązane zakończ doświadczenie. 

I znów dalej postępuj jak wyżej. W ten sposób doświadczasz wielu aspektów. Wiesz, co dla ciebie jest dobre, a co złe. Co cię wspiera, a co szkodzi. Co jest dla ciebie przyjemne, a co takim nie jest. 

Dzięki problemom zdobywasz doświadczenia, które są stopniami drabiny.
Z upływem czasu masz ich coraz więcej, wiesz coraz więcej, osiągasz coraz więcej. 

Wyobraź sobie, czy dałbyś radę, gdybyś miał przejść wszystkie szczeble drabiny od razu, by osiągnąć swój szczyt. Czy dałbyś radę? Zapewne padłbyś pod ich ciężarem.
Idź stopniowo na przód. Rozwijaj się. Kosztuj życia. Patrz na doświadczenia, nie jak na problemy ale jak na lekcję życia. Jak na coś, co umacnia. Uwierz i zaufaj. Ciężar, jaki dźwigasz jest dostosowany do twoich możliwości. Słuchaj swego wnętrza, wewnętrznego głosu. Twojego głosu!

  • Wrzuć bieg na pozytywne myślenie i pozytywne nastawienie. Pozwól, by życie prowadziło cię. Bądź uważny i czytaj znaki. A życia stanie się ciekawą podróżą. 

Natchnienie może przyjść w każdej chwili. A wtedy bez wahania postaw stopę na następny szczebel i wzrastaj! Otrzymaj swoje pragnienie. Odrzuć wszystkie doświadczenia, które utrudniają, spowalniają lub ciągną cię w dół, z powrotem. Powiedz STOP. Idź na przód, bez oglądania się wstecz.  

Nie wiesz jak to zrobić? Zapytaj

Dodaj komentarz