JAK LECZYĆ DEPRESJĘ?

JAK LECZYĆ DEPRESJĘ?

Coś nie wychodzi, nie idzie po twojej myśli. Robota nie taka, brak odpowiedniego partnera, zdrowie nie takie. Jakoś to wszystko kuleje. Wpadasz w smutek, doła, być może w depresję. Może czujesz jak ogarnia cię fala emocji, z którą nie potrafisz sobie poradzić. Czy można temu zaradzić? Przeczytaj.

Kiedy coś źle się dzieje w twoim życiu, to sygnał, że nie jest dobrze i trzeba to zmienić!

Ciało wie, psychika czuje.  

Wzbudzenie odpowiedzialności człowieka za swoje zdrowie, za siebie jest fundamentalną rzeczą w życiu. To powinno się przekazywać człowiekowi od wczesnych lat jego życia. 

Kiedy człowiek nie zna praw natury, nie zna instrukcji obsługi siebie, kiedy nie doświadcza siebie w różnych odsłonach, kiedy nie dba o siebie, dochodzi do zachwiania równowagi, do problemów z ciałem, z psychiką.

Jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, czy to ci się podoba czy nie, tak po prostu jest. Ważne abyś miał tego świadomość! Jeśli sam nie zadbasz o siebie, skazany będziesz na innych. A to już nie jest dobre. 

Kiedy coś idzie inaczej, nie po myśli może dojść do depresji. W depresję możesz też wpędzić się samodzielnie, poprzez myśli, słowa, odżywianie, przebywanie z niewłaściwymi osobami.  

Każdy ma tę umiejętność wpędzania się w depresję.  Depresja może być kwestią wybory. Wielu ludzi wpędza się w nią na własną prośbę. Oczywiście są przypadki, kiedy człowiek nie ma na nią wpływu.  To inna inszość. Z  nią się nie dyskutuje.

W chwili słabości, kiedy nie potrafisz samodzielnie sobie poradzić, potrzebujesz silnego ramienia-  weź je. Proś o wysłuchanie. 

Kiedy nie uchwycisz tego momentu i pójdziesz dalej, wpadasz w nie kontrolowany smutek, w pustkę, w depresję, szarganie emocjami, z którymi nie potrafisz sobie poradzić – wiedz, że tu pogłębia się problem.

Takie sytuacje, gdzie czujesz, że zaczynasz się sam sobie wymykać z pod kontroli, z dobrostanu, należy od razu ucinać, by to coś nie przejęło kontroli nad tobą.

Lekkie traktowanie słów i myśli, bez myślne wypowiadanie się, złe traktowanie siebie i kierowanie poniżających komunikatów w swoją stronę niszczy, prowadzi do samospełniającej się przepowiedni. I tak na przykład, kiedy wypowiadasz słowa  “Doprowadza mnie to do szaleństwa”. Świadomie z własnej woli możesz wpaść w szaleństwo. Kiedy mówisz “Nienawidzę się”, no cóż jesteś w 70% zbudowany z wody. Jak sądzisz jak to na ciebie wpływa? 

Linia pomiędzy szaleństwem a poczytalnością jest cienka. Jeśli przegniesz, tę cienką linię możesz przekroczyć. Wpadniesz. 

Jest wielu ludzi, którzy powinni być zdrowi psychicznie i fizycznie, ale kreują swoje życie na chorobę. Prowadzą styl życia wpędzający ich w chorobę. 

Stajesz się tym o czym myślisz, o czym mówisz, co jesz, przesiąkasz innymi ludźmi, sytuacjami. 

Znajomość praw i życie zgodnie z nimi są podstawą dobrego życia i powinnością człowieka.

Dodaj komentarz