WROTA DO MOŻLIWEGO

WROTA DO MOŻLIWEGO

Masz pragnienia, marzenia. Tyle chcesz, by się w twoim życiu zadziało. Chcesz żyć w pełni obfitości, w zdrowiu, w radości. Chcesz przyciągnąć do siebie tego jedynego, tego z którym będziesz czuła się dobrze. Czy to możliwe? Czy wystarczy pragnąć, marzyć? A może potrzeba czegoś więcej. Przeczytaj.

Aby pragnienia i marzenia się spełniły potrzebna jest wiedza i podążanie w wierze za tym czego pragniesz. Potrzeba zaufania i cierpliwości, wiary. Trzeba być gotową ponieść cenę, być może nawet wysoką cenę. Cenę być może, która nie jest związana z pieniądzem. 

A więc, pragnienie połączone z wiarą w jego zrealizowanie jest stanem
otwierającym wrota do możliwego. Pragnienie połączone z wątpliwościami
zamyka te wrota. 

Gdy pozostajesz w wątpliwościach pozostajesz w miejscu albo doświadczasz coraz większego cierpienia. 

Zatem podejmując decyzję odrzuć powątpiewanie, że się nie uda, że szkoda czasu, bo to nie sprawdzone, bo nie wiesz czy to wypali, bo, bo, bo ….. Tysiąc powodów, dla których nie podejmujesz działania. Wsłuchaj się w głębię siebie. Idź za głosem serca. Koncentrując się na cierpieniu i bólu dostajesz tego coraz więcej. 

Poznaj jakie są największe przeszkody w materializacji marzeń, pragnień:
 brak wiedzy;
 brak wiary;
 brak umiejętności;
 brak pewności o efekt końcowy;
 lęki i obawy;
zwątpienie;
 program podświadomość;
 rozdwojenie jaźni “Tak, ale …”;
 odchodzenie od wyznaczonej drogi;
 ustępstwa;
 brak wytrwałości;

Dużym błędem jest nie wyciąganie wniosków ze zdobytych doświadczeń. A to właśnie one są skarbnicą, która buduje człowieka. 

"Jeśli macie ideał i całkowicie weń wierzycie, trzymajcie go zupełnie dla siebie nie mówiąc o nim innym, dopóki się zupełnie nie skonsoliduje w formie. Zawsze utrzymujcie jasno w umyśle tę jedną rzecz, której macie dokonać. To utrzymuje umysł w jasność. Z chwilą, gdy pozwalamy wejść innej myśli stajemy się dwojako myślącymi i mamy tzw. podwójny umysł."

– “Życie i nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu” T. Baird Spalding

Dodaj komentarz