Czym zajmuje się osteopata?

Czym zajmuje się osteopata?

Osteopatia jest szeroką rozumianą dziedziną, zaliczaną do medycyny niekonwencjonalnej. Leczenie dysfunkcji ruchu w tym wypadku odbywa się za pomocą rąk terapeuty. Terapia tkanek miękkich, nerwów i stawów ma za zadanie działać korzystnie na system nerwowo-mięśniowy. Ponadto, ma wpływ na organizm i psychikę pacjenta. Czym zajmuje się osteopata? Gdzie znajdziemy pomoc specjalisty?

Terapia osteopatyczna

Pomoc osteopaty znajdziemy na stronie https://www.osteomedyk.pl Warto wiedzieć, że osteopata zajmuje się manualnym leczeniem wielu schorzeń. Niezawodne wsparcie jest kierowane dla osób w każdym wieku. Specjalista jest magistrem fizjoterapii lub lekarzem medycyny, który ukończył szkolenia osteopatyczne i obronił pracę dyplomową z osteopatii. Faktem jest, że przyszły osteopata powinien ukończyć studia medycyny osteopatycznej, z jakich korzystają lekarze i fizjoterapeuci.

Okazuje się, że osteopatia opiera się na wiedzy fizjologicznej i anatomicznej. Nie bez znaczenia jest znajomość biomechaniki układu kostno-stawowego. Ta dziedzina wskazuje, że organizm ludzki sam posiada zdolności do samoregeneracji. Osteopatia bazuje na diagnozie i wdrożeniu technik terapautycznych (strukturalnych i funkcjonalnych). Technika funkcjonalna opiera się na delikatnej pracy z tkankami. Pozwala zniwelować przykurcze, zespół uciskowy nerwów i naczyń oraz zaburzenia czynnościowa narządów trzewnych. Technika strukturalna z kolei stawia na
bezpośrednią pracę na tkankach lub wewnętrznych narządach. Pozwala poprawić ruchomość i zmniejszyć napięcie.

Kiedy udać się do osteopaty?

Istotne jest to, że osteopatia ma pozytywny wpływ na zachowanie zdrowia. Stanowi bardzo często uzupełnienie standardowej opieki medycznej. Kiedy odwiedzić specjalistę? Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że warto zgłosić się do osteopaty. Dotyczą one głównie ostrych i przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa i układu kostno-stawowego. Nie zapominajmy o funkcjonalnych schorzeniach układu urologicznego, gastroenterologicznego, krążenia, oddechowego i ginekologicznego.

Osteopatę warto odwiedzić wtedy, gdy cierpimy na migreny, zawroty i bóle głowy. To profesjonalna pomoc w stanach pourazowych i przeciążeniowych. Specjalista pomoże nam w wadach postawy, czy też urazach okołoporodowych u dzieci. Nie każdy wie, że osteopata może dać ogromne wsparcie w zespołach lękowych, psychosomatycznych, w depresji i problemach z koncentracją. Specjaliści wskazują, że wizyta w gabinecie jest wymagana wtedy, gdy borykamy się z zastojami limfatycznymi, osłabieniem odporności i sprawności.

Jak widać, osteopatia jest szeroką dziedziną medycyny, która jest znana już od wielu lat. Poszukując profesjonalnej pomocy, warto mieć na uwadze doświadczenie i wiedzę specjalisty. Na pierwszej wizycie zazwyczaj stawiana jest diagnoza i ustalana jest ścieżka leczenia pacjenta. Lekarze działają z zaangażowaniem i pasją, doskonale spełniając oczekiwania pacjentów. Pomoc osteopaty jest szansą na poprawę jakości i komfortu życia dla wielu osób w różnym wieku.


Dodaj komentarz