Po co się stroić?

Po co się stroić?


Stroić się. Czy chodzi o ubiór, ozdabianie, o elegancję. A może o nadawanie instrumentom muzycznym właściwego tonu. Co my - Ty i Ja mamy wspólnego ze strojeniem. I o jakie strojenie chodzi, aby mieć pełną moc tworzenia, kreowania własnej rzeczywistości. Przeczytaj.

Mało kto wie, jak konieczne staje się stanie się s-Trojonym. Kiedy jesteś  nastrojona możesz sięgać po więcej, brać od życia więcej. Możesz stać się królową swej czosoprzestrzeni.

 

Strojony, nastrojony. Słowa klucz na drodze do kreacji. Kiedy odnajdziesz w sobie moc strojenia, kiedy to uczynisz, możesz posunąć się dalej, możesz iść z lekkością, z łatwością tworzenia, kreacji swego życia.

Krzywa postawa ciała, garbienie a co za tym idzie sposób poruszania,  wyraża rozstrojenie. Krzywy człowiek doświadcza krzywdy. Zauważyłaś podobieństwo słów (krzywy – krzywda). Semantyka (nauka wyjaśniania znaczenia słów) to tłumaczy.  Nastrojenie wyraża się w prostej postawie ciała. Kiedy prosty kręgosłup, kiedy idziesz z piersią do przodu – żyjesz w prawdziwie, żyjesz i stwarzasz. 

Kręgosłup to swoisty filar każdego człowieka. To na nim opiera się ciało człowieka. Od niego zależy zdrowie. 

Jak zatem odbudować swój filar? Jak się nastroić?

Obciążenia psychiczne i polityczne, media, natłok informacji, mało ruchu, skrzywienia ciała, miękkie siedzisko – przytłaczają, odcinają od prawdziwej mocy.   

Kiedyś człowiek musiał trzymać się równo. Siedział na twardym, spał na twardym, jeździł konną, chodził z prostą postawą. Teraz szuka  wygody. Szybkość i niezdarność życia. Dzisiejszy człowiek “rozwala” się na kanapie, krześle – rozstraja się i gubi harmonię.

Kiedy jest piękna dusza a ciało rozstrojone jest niemoc.  Trudno jest coś więcej uczynić. Ciało jest jak instrument. Nastrojone gra piękną muzykę.    


PO CO NASTROJENIE / NASTAWIENIE KRĘGOSŁUPA?

Kręgosłup jest konstrukcją, jest stelażem, który wyrównuje całe ciało. Prosty kręgosłup bez przemieszczonych na boki  kręgów jest kanałem dla spływającego płynu. Substancji, która wypełnia rdzeń kręgowy i komory mózgowe.  

Po co od wewnątrz obmywanie? 

Komórki ciała są żywe. Mają swój metabolizm. Przetwarzają i wydalają. A jak wiadomo produkty przemiany materii trzeba wydalić, to co zbędne i szkodliwe trzeba usunąć. Tak z zewnątrz ciała jak i z wewnątrz. 

Zadaniem płynu powstającego w mózgu i rdzeniu kręgowym, jest poruszanie się bez zakłóceń wzdłuż kręgosłupa kanałem prosto w dół, wymywając tym samym wszystkie odpady i toksyny. Taki płyn wydalany jest w efekcie końcowym przez nerki. 

Kiedy chodzisz krzywo, garbisz się, kiedy kręgi są przesunięte, kiedy jeden krąg nie leży na drugim, taki kręgosłup rozsuwa się w różnych kierunkach, nie tworzy równej rurki, a sama średnica rurki zmniejsza swój przekrój i zwężonym kanałem łączy rdzeń kręgowy.

Zakłócony przepływ płynu mózgowo rdzeniowego może rodzi problemy zdrowotne.  Błędem jest wtedy oczyszczanie organizmu z toksyn surowym odżywianiem. Istnieje wówczas wielkie prawdopodobieństwo zatrucia toksynami. 

Spożywanie surowych pokarmów przyspiesza gwałtownie proces detoksykacji. Co przy niesprawnych systemach oczyszczania organizmu (jelita, nerki, wątroba) może spowodować ogólnoustrojowe zatrucie organizmu.

Nastrojenie się ma poprzedzić przejście na zdrowe odżywianie, na detoksykację. To poważny krok na drodze do zdrowia.  Co umożliwia sprawniejszą detoksykację.  

Kiedy zaczynasz odżywiać się właściwie, przechodząc na  surowe odżywianie zaczynają uwalniać się i usuwać z organizmu toksyny, zalegające w organizmie odpady, zgromadzone złogi. Jeśli nie jesteś “nastrojona”, złogi nie mają dokąd iść, złogi nie mogą być usunięte, następuje ich relokacja – przemieszczają się z jednej części organizmu do innej powodując dodatkowe dolegliwości. Toksyny wracają, zmieniają miejsce położenia.  

Jak myślisz dokąd? 

Dlaczego boli głowa? 

Blokadą może być kręgosłup. Kiedy przechodzisz na  zdrowe odżywianie, kiedy dostarczasz organizmowi detoksykujące surowe jedzenie, możesz zacząć  chorować lub zdrowieć.  Zależeć to może od kręgosłupa – od tego czy jest zdrowy czy zdeformowany.  

Kiedy dbasz o ciało, o sylwetkę, ćwiczysz, przebywasz w naturze – w łatwy sposób przechodzisz zmianę nawyków, zmianę sposobu odżywiania. Kiedy ignorujesz sygnały swojego ciała możesz doświadczyć objawów zatrucia. 

Kiedy przechodzisz na surowe jedzenie, następuje oczyszczanie organizmu, ciało samo się oczyszcza. Wyzwalają się toksyny, które krążąc po organizmie mogą dotrzeć poprzez barierę krew- mózg do mózgu i zakłócić funkcjonowanie organizmu na wszystkich poziomach.  Większość toksyn trafia do krwi a następnie dalej do nerek i wątroby.  Stamtąd zostają wydalone na zewnątrz. Kiedy na swojej drodze napotykają blokady –  zwężony kanał kręgowy (głównie krąg pierwszy “atlas”) tworzą się niebezpieczne zastoje toksyn. W wyniku nagromadzenia się tych toksyn w różnych częściach kręgosłupa może wystąpić zatrucie organizmu. Co powoduje  osłabienie, ból głowy, nudności, spadek energii życiowej, złe samopoczucie (tak jak przy zatruciu alkoholowym). Złe samopoczucie utrzymuje się tak długo, jak długo pozostają tam toksyny.  Kiepskie samopoczucie ma zmienny charakter. Lepiej – gorzej. Dla tego typu zatrucia charakterystyczne są skokowe zmiany samopoczucia od depresji po euforię. A odczucia zależne są od rodzaju nagromadzonych toksyn. Usunięcie blokad w przepływie płynu rdzeniowo kręgowego może dać właściwe ustawienia pierwszego kręgu kręgosłupa.  Dlatego tak ważne jest ustawienie pierwszego, tuż pod czaszką kręgu – atlasa.

Niewłaściwe ustawienie pierwszego kręgu zakłóca przepływ płynu mózgowo rdzeniowego i zakłóca proces właściwego funkcjonowania całego kręgosłupa. Taka blokada osłabia mózg, zmniejsza jego wydajność, może powodować otępienie. Mózg staje się odwodniony, niedotleniony i niedożywiony. 

Wejście do królestwa snów i duchowego przebudzenia wymaga właściwego ustawienia pierwszego kręgu na swoim miejscu.  Niektórzy mówią, że jeśli atlas jest na swoim miejscu, to i wszystkie pozostałe kręgi ustawiają się właściwie. 

Inni twierdzą, że trzeba ustawić cały kręgosłup, a to dlatego, że każdy fragment kręgosłupa (wiązki nerwów, które wychodzą z przestrzeni między kręgami) sterują przypisanym mu narządem. I tak np. za serce odpowiada trzeci krąg piersiowy. Jeśli jest ucisk na nerw wychodzący z tej przestrzeni, to mogą powstać choroby serca. Badania są prawidłowe a serce nie pracuje właściwie, ponieważ została zakłócona komunikacja mózg – narząd.  Brak właściwej cyrkulacji  płynu mózgowo rdzeniowego doprowadzać może do różnorodnych zaburzeń zdrowotnych.  Dlatego ważne jest aby przed przejściem na surowe jedzenie “zestroić” cały kręgosłup, aby płyn obmywał cały kanał, cały rdzeń kręgowy i komory mózgowe . Wtedy łatwiejsze będzie przejście procesu detoksykacji.  Nie dojdzie do wtórnego zatrucia toksynami. 

Wyciąganie się, ciągnięcie za nogi, ręce, głowę, systematyczne ćwiczenia (np. joga, rytuały tybetańskie) zapobiega zastojom, zatruciom, zanieczyszczeniom mózgu.  Wyciągając się trzeba zwolnić napięcie mięśniowe maksymalnie samemu lub na przyrządach np. drążku. Kiedy zauważysz, że się garbisz przeciągnij się, wyprostuj maksymalnie plecy nabierając głęboki oddech.  Konieczne jest systematyczne wykonywanie ćwiczenie poprawiających kondycję kręgosłupa ( min 3 x w tygodniu). Na początek dnia zanim wstaniesz z łóżka przeciągnij się jak kotka, wydobądź z siebie dźwięki tygrysicy. Zaplanuj dobry początek nowego dnia.  

Kiedy się nastroisz do życia w pełni, staniesz się królową swojego życia, swojej Ziemi, swojej rodziny, swoich emocji, Siebie. Rozkwitniesz.   

Dodaj komentarz