JAK DZIAŁA ZAPACH MĘŻCZYZNY?

JAK DZIAŁA ZAPACH MĘŻCZYZNY?

Czy zapach mężczyzny może sprawić, iż mężczyzna staje się bardziej atrakcyjny dla kobiety. Czy może odpychać i drażnić? Czy może spowodować spadek podążania. Czy prawdą jest, że feromony zamknięte w buteleczce działają na kobietę? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Postrzeganie zapachu mężczyzny jest różne i zależy od wielu czynników. Styl życia, pożywienie, stan jamy ustnej, stres, higiena, indywidualne cechy mężczyzny- to niektóre z nich.

Każdy mężczyzna ma swój indywidualny, niepowtarzalny zapach. Jego odbiór zależy od osoby, która go wącha. Dla jednej osoby może być przyciągający, dla innej odpychający. Ten sam zapach dla mężczyzny może być nieprzyjemny, powodujący spadek libido, a dla kobiety pociągający. Oczywiście znaczenie ma tu też faza cyklu kobiety, w której się akurat znajduje. Na silny zapach mężczyzny, kobieta bardziej reaguje w czasie owulacji.

Zapach mężczyzny wpływa na pożądanie, podniecenie, zaufanie, pewność siebie, szacunek, poważanie, autorytet. 

To dzięki narządowi  nosowo-lemieszowemu znajdującemu się z tyłu nosa tuż przed przegrodą nosową, ludzie wychwytują zapach i zawarte w nim feromony.

Feromony – zapach miłości. 

Jest to związek chemiczny, który wywołuje w człowieku reakcję na drugiego człowieka. Zainteresowanie, pożądanie, przekonanie, że jest się dla siebie.    

Feromony odpowiadają również za  antypatię, do osoby nowo co poznanej, za brak pożądania, podniecenia, niechęci do zbliżenia seksualnego z partnerem, za oziębłość.

To wszystko dzieje się na poziomie podświadomym, bez udziału świadomości. Czasem może zastanawiasz się dlaczego ten człowiek, choć dopiero co poznany tak na ciebie działa a twój mąż / żona, partner / partnerka – nie, wręcz odpycha cię. Jego pot, zapach, oddech drażni. Odpowiedź na to pytanie stanowią m.in. feromony. 

Czy zatem zamknięte w buteleczce feromony działają – mogą  naprawić pożądanie. Niekoniecznie. Każdy mężczyzna ma swój niepowtarzalny zapach. Każdy wodzi sobą indywidualnie. To co podoba się jednemu, nie działa na drugiego. Jesteśmy różni i zamiast zastanawiać się dlaczego on / ona mnie nie pociąga może warto zastanowić się nad głębią siebie, nad potrzebą ciał, ducha, nad tym czy ta osoba jest dla mnie właściwa, czy też nie.

 I tu nie chodzi o świadome podejmowanie decyzji. Tu trzeba wsłuchać się w sygnały jakie wysyła ciało. Ono tak wiele mówi. Od niego tak wiele możesz się nauczyć, dowiedzieć. I zamiast chodzić do seksuologa, szukać wad w sobie, znajdować przyczyn w sobie oziębłości, wsłuchać się w potrzeby swojego ciała.   

Jeśli smakują ci pocałunki, jeśli budzą w tobie pożądanie, to jest duże prawdopodobieństwo, że życie seksualne będzie udane. 

Dodaj komentarz