CO TO JEST JĘZYK MIŁOŚCI?

CO TO JEST JĘZYK MIŁOŚCI?

Czy seksualność jest wtedy kiedy kobieta idzie z mężczyzną do łóżka i kiedy dochodzi do aktu seksualnego? Czy może to być właściwa interpretacja seksualności? I jaką rolę w życiu odgrywa języki miłości.

Seksualność zaczyna się od samego początku istnienia człowieka, od początku życia. Seksualność zaczyna się już w łonie matki. Seksualność odczuwa się poprzez czułą obecność przy rodzicach. Tak buduje się swoje języki miłości. 

Jeżeli gotuje się ze swoją mamą i jest fajnie i jest czule i jest zabawa tym jedzeniem, to buduje się stosowny do tej sytuacji w ten sposób język miłości, którym jest gotowanie. Jeżeli mama z radością patrzy na córkę, kiedy bawi się z nią w ubieranie, przebieranie, to też jest to język miłości. Jeżeli mama z obecnością i czułością dotyka córkę, to ona potem ten dotyk umie wziąć i umie też dać. I to też jest w tym języku miłości. 

Często się zdarza, że ludzie nie znają swoich języków miłości. Zapytani o język miłości nie wiedzą co to wogóle znaczy. Wiele kobiet nie doświadcza rozkoszy i nie wie czym jest rozkosz, nie wie co lubi robić, co sprawia radość. Wiele kobiet nie ma pasji, namiętności, nie wie co je kręci .

Czy podstawą braku odczuwania w pełni siebie jest brak wzorców. Czy może wynikać z braku podstaw, z braku zainteresowania jego osobą jako dzieckiem przez rodziców. 

Ludziom brakuje doświadczania siebie, doświadczania czym jest dotyk, czym jest przytulenie, czym jest bycie ze sobą, czym jest po prostu bycie w czułości, w harmonii. Jeżeli jest brak, to należy ten brak zapełnić.  

I tu trzba zaznaczyć, że należy zacząć od siebie. Od dotyku swoje skóry, od poznania co mi sprawia przyjemność, frajdę, co mi daje rozkosz i orgazmiczne momenty. 

Kluczem do szczęśliwości, do szczęśliwego życia jest poznanie siebie. 

Co to jest język miłości? Anna Brzozowska & Dorota Dusik

Dodaj komentarz