DLACZEGO DOTYK LECZY?

DLACZEGO DOTYK LECZY?

Ta cudowna siła, którą masz w rękach może być skutecznym remedium na wszelkie "zło". Dotyk jest absolutnie konieczny do życia. Spójrz na zwierzęta. Jak często się liżą. To oznaka nie tyle czystości, co czułości i przyjemności. Czy zatem dotyk leczy? Przeczytaj.

W obecnym, zapędzonym świecie jakże często zapomina się o tym co proste, tanie i przyjemne. Jak często szukamy rozwiązań skomplikowanych daleko odsuniętych od nas samych, sztucznych substytutów.

Wszystko co najważniejsze masz przy sobie. Dotyk jest tym jednym z tych tanich, uniwersalnych i darmowych narzędzie, z których możesz w każdej chwili skorzystać. 

Zapominamy o swoim ciele, o czułości do samego siebie, o miłości. Zapominamy o cieple do drugiego człowieka. Człowiek coraz częściej wita się przez suche podanie dłoni a przytulenie lub poklepanie czasem odbiera się z podtekstem. 

Okazywanie miłości czysto ludzkiej jest naturalną potrzebą człowieka.
Zapewne są w pamięci twojej doświadczenia. Pamiętasz chwile i wiesz jak szybko następuje ukojenie, jak szybko mija napięcie po dotyku swoim lub bliskiej ci osoby. Pogłaskanie po głowie lub po ciele, to tak niewiele a zarazem tak wiele.

Jakie miłe może być w odczuciach dla skóry człowieka otarcie się zwierzęcia, muśnięcie powiewu wiatru, dotyku kwiatu. 

Głaskanie zwiększ pole energetyczne!

Jak pokazują badania nad polem energetycznym człowieka, głaskanie
stymuluje elektryczne potencjały ciała. Głaskanie zwiększ pole energetyczne! 

Przekonaj się! Jak? Przejedź ręką po ciele i poczuj subtelne mrowienie w rękach. To, właśnie to. Poczuj przepływ prądu. W ten sposób sama możesz dopełniać się energetycznie lub dopełniać energię innej osobie. Subtelne głaskanie działa na gruczoły hormonalne, stymuluje organy wewnętrzne i układ nerwowy.

Możesz doświadczyć dobroczynnego działania dotyku. Wystarczy, że 
każdego dnia wieczorem lub rano (pora dowolna) w czasie toalety, kiedy wcierasz w swoje ciało różne specyfiki, będziesz wmasowywać je z uwagą i czułością. Dobrym pomysłem jest używać do tego zabiegu dobrej jakości oleje spożywcze nierafinowane np. z dodatkiem naturalnego olejku aromatycznego.
Bądź uważna w tym. Zaobserwuj swoje doznania związane z dotykiem.

Dodaj komentarz