DLACZEGO PRZYCIĄGASZ TAKIEGO PARTNERA?

DLACZEGO PRZYCIĄGASZ TAKIEGO PARTNERA?

Zawsze podążamy za tym czego jesteśmy najbardziej głodni. Każdy człowiek inaczej pojmuje miłość

Jeżeli np. kobieta jest głodna ciepłego domu, bo brakowało jej czułości, miłości mamy, to wybierze sobie partnera, który z czułością będzie gotował jej zupę i okrywał ją kołderką, bo brakuje jej troski.  Kiedy po latach kobieta czuje się najedzona czułością, kiedy została nakarmiona czułością, kiedy została otulona jako kobieta, kiedy już dorosła jako kobieta, to wtedy może potrzebować innego poziomu miłości. 

Kobieta dojrzewa, jej głód został zaspokojony. Nadchodzi czas na zaspokojenie kolejnego głodu np. głodu dyskusji, bo wzrosła już z poziomu bezpieczeństwa, troski. Ale brak jej ojca, a ojciec prowadzi w świat. Więc potrzebuje takiego mężczyzny, z którym by podróżowała, dyskutowała, filozofowała, który by ciągnął ją trochę dalej,  zaryzykował, bo ojciec prowadzi do świata, do ryzyka, do przekraczania granic, do wyjścia z domu, poza dom. 

Matka dom, a ojciec jest poza domem. 

W związku z powyższym matką się nakarmiła i szuka innego partnera. 

 

sKĄD SIĘ BIERZE CZĘSTA ZMIANA PARTNERA?

Człowiek, który w dzieciństwie, w okresie 7-14 lat nie zmieniał, nie eksperymentował, nie testował dyscyplin sportu, nie wolno mu było zmieniać zabawek, ograniczono go, może w przyszłości przełożyć swój brak na częstą zmianę partnerów / partnerek. 

W ten sposób może podświadomie rekompensować sobie braki z dzieciństwa.  Partnera może w takiej sytuacji traktować jak zabawki, jak doświadczanie siebie . Taki człowiek może chcieć w ten sposób odtwarzać dziurę, w której nie wolno mu było doświadczać siebie poprzez czas nastolatctwa.  

Rozmawia Dorota Dusik z Anną Brzozowską

Dodaj komentarz