JAK CAŁOWANIE WPŁYWA NA KOBIETĘ?

JAK CAŁOWANIE WPŁYWA NA KOBIETĘ?

Dlaczego całowanie może przybliżać lub oddalać od siebie ludzi? Dlaczego od całowania tak wiele zależy? Dlaczego całowanie determinuje jakość związku? Co w całowaniu jest takiego magicznego, że tak wiele od niego zależy?

 
Z badań jakie przeprowadzono na kobietach w wieku 25-45 lat wynika, że to od pierwszego pocałunku zależy czy wejdą w kontakt głębszy z nowo poznanym mężczyzną, czy też nie. Zatem, czy mężczyzna ma jakiekolwiek szansę u kobiety determinuje właśnie pocałunek. Czyżby dlatego prostytutki nie chcą się całować?
 
Z kolei część mężatek wyraziły swoje ubolewanie nad nieprzyjemnym oddechem, smakiem swych mężów, zaniedbaną jamę ustną, zaniedbanym ciałem, co w znaczący sposób obniża ich ochotę na czułe spotkania z wybrankiem, na pocałunki, całowanie a w dalszej  konsekwencji na seks. Panowie, może warto o to zadbać.  
 
  •  
    Całowanie zbliża i przedłuża życie

Odpowiedź może być prosta. Pocałunek jest jedna z najważniejszych i najprzyjemniejszych czynności, która wpływa na zwiększenie poziomu hormonów szczęścia, zbliża do siebie ludzi. To właśnie od niego, tuż po pierwszym wrażeniu może wiele zależeć. Pocałunek jest magią, dzięki której kobieta może w pełni oddać się mężczyźnie. Poprzez całowanie można doświadczyć głębi siebie, głębi spotkania się dwojga ludzi. Całowanie można uznać za medytację, w czasie której doświadcza się jedności, w czasie którego można poczuć najmniejszą cząstkę swego ciała, poczuć wibrację, poczuć jak energia płynie, czuć ją w każdym koniuszku palca.
 
Całowanie dobrze wpływają na wydajność układu krążenia. Puls wzrasta z 80 do 120 uderzeń na minutę, a w żyłach płynie szybciej krew. Oddech jest głębszy, organizm lepiej dotleniony. 

ZALETY CAŁOWANIA z właściwą osoba:

  • Całowanie zmniejsza poziom stresu; 
  • Całowanie wpływa na samopoczucie, na stan ducha – zmniejsza niepokój;
  • Całowanie zwiększa produkcję hormonów szczęścia (m.in. dopaminy, oksytocyny i serotoniny), które wpływają w znaczący sposób na zadowolenie z życia; 
  • Całowanie wpływa na samoocenę i poczucie własnej wartości. Kiedy czujesz się kochany, prościej jest pokonywać własne obawy, lęki, słabości;
  • Namiętne całowanie zbliża do siebie ludzi, pomaga nawiązać głębsze relacje i je pielęgnuje;
  • Od całowania, podobnie jak i od dotyku zależy dobrostan człowieka zarówno ten fizyczny jak i psychiczny. 
  • Brak pocałunków pomiędzy bliskimi sobie ludźmi może sprzyjać problemom w związku

Dodaj komentarz