KIEDY ZWIĄZEK JEST UDANY?

KIEDY ZWIĄZEK JEST UDANY?

Nie raz zastanawiasz się jak stworzyć udany związek, jak doświadczać siebie w pełni, przeżywać z radością każdy dzień, w relacji, w intymności, w byciu. To wielka sztuka, której można się nauczyć, można posiąść tajemnicę życia, która raduje i sprawia, że chce się żyć, że życie sprawia frajdę.
Tak żyć, nie wegetować! Tylko żyć pełnią. Bo nie po to jesteś stworzony, by prześlizgać się przez życie. Żyjesz po to, by czuć się dobrze ze sobą, by doświadczać pięknych relacji, wzrastać, napełniać się.

 

Kiedy kobieta czuje się blisko mężczyzny, kiedy on podąża za jej potrzebami w zgodzie ze sobą, kiedy czuje się przez niego kochana, akceptowana, kiedy otoczona jest czułością, dotykiem, troską – bardziej pragnie go fizycznie. 

Kiedy mężczyzna jest zauważany przez kobietę, kiedy doświadcza jej oddania, pocałunków, dotyku, jej lubieżności, kiedy doświadcza jej esencji kobiecości, wtedy związek jest udany.

Kobieta napełnia mężczyznę, a mężczyzna napełnia kobietę. Jedno wynika z drugiego. Jedno współgra z drugim. Wymiana pomiędzy partnerami. Kobieta zasila mężczyznę, mężczyzna podlewa kobietę. Związek kobiety i mężczyzny zbudowany na zdrowym, solidnym fundamencie jest czymś wspaniałym. 

Problem polega na tym, że ludzie nie potrafią się dobierać, nie znają praw naturalnych, nie znają zasad rządzących światem. Człowiekowi zostały podane wzorce zachowań, które osłabiają więzi, prowadzą do zachwiania związków, do ich destrukcji. 

Kobieta i mężczyzna mają się znać. Mają znać swoje wady i zalety. Mają stać się przyjaciółmi. Mają odsłonić się przez sobą i zamiast pokazywać się tylko z najlepszej strony, ujawnić swoje nawyki, fakty, wady, negatywne cechy charakteru, swój temperament. 

Znajomość siebie da jasność sytuacji. Da obraz, który pozwoli albo zakończyć relację albo zbuduje solidną więź i uchroni parę przez rozpadem. Człowiek, który zna prawdę o drugiej osobie, wie co ona lubi, co jej smakuje, czego nie znosi, zna  jej poglądy, już nie snuje własnych wyobrażeń na jej temat. 

Zanim podejmie się decyzję o byciu z drugim człowiekiem warto się poznać. Warto sprawdzić czy takie cechy, osobowość, temperament mi pasują, czy mnie pobudzają, rozwijają czy niszczą. Podjęcie decyzji TAK, lub NIE chroni w dłuższej perspektywie czasu przed rozczarowaniem, kłótniami, awanturami i poczuciem zranienia, które w ogóle nie miało by miejsca gdyby ludzie się poznali, gdyby mówili o sobie prawdę, gdyby doświadczali siebie w prawdzie, bez mydlenia oczu. 

Z tego powodu warto korzystać z poradnictwa osób znających życie, doświadczonych w tworzeniu dobrych relacji. Zadanie kilku pytań rozszerza pole widzenia. Taka rozmowa pozwoli budować związek na solidnym fundamencie. 

Czy może być coś piękniejszego niż dwoje oddanych sobie ludzi, gdzie panuje pomiędzy nimi harmonia, spokój, wyrozumiałość, zgoda, uczciwość, miłość, pożądanie, wolność.  

 

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Adam

    Piękne słowa. Wydaje się, że zbyt idealistycznie odnoszą się do związku dwojga. A gdzie gra? Rywalizacja partnerska? “Walka” o dominację, podporządkowanie? Gdzie lęk, że gdy się obnażę to poniosę klęskę? Moja logika i “życiowe porażki” przeczą treści tego artykułu. ALE DOŚWIADCZENIE BYCIA W TAKIEJ RELACJI, MIŁOŚCI, BICIA SERCA, HARMONII WE DWOJE NA POZIOMACH NIEZNANYCH MI WCZEŚNIEJ, MÓWI MI – TO PRAWDA! Chce się Żyć i podążać dalej… Z pozdrowieniami. A.

Dodaj komentarz