ZAZDROŚĆ NISZCZY MIŁOŚĆ!

ZAZDROŚĆ NISZCZY MIŁOŚĆ!

Jesteś w związku. Czujesz, że brakuje ci już w nim oddechu. Czujesz jak bardzo chcesz żyć, rozwijać się, doświadczać życia ale ... on "nie pozwala". Czujesz jak bardzo jesteś blokowana, ograniczana. Czujesz, że już dłużej żyć w zazdrości nie możesz, bo się dusisz. Czy można to zmienić?

„Czy jest możliwe, by któraś z metod kwantowych mogła wpłynąć na bardzo zazdrosnego, wręcz zaborczego męża, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie?” 

Gdy zazdrość jest owładnięta chorą zaborczością wyniki takiej pracy mogą nie być zadowalające. Ważne jest, by ktoś odważył się i zaczął mówić o zazdrości i jej wpływie na relacje. 

Dużo związków partnerskich i małżeństw rozpada się z powodu zazdrości czy chorej zaborczości. Ale niestety wciąż zbyt mało osób zgłębia temat zazdrości i jej wpływu na życie partnerów. 

Problem zazdrości dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

Jakże często wymuszamy na sobie wzajemnie zmianę. Miłość, prawdziwa miłość niczego nie wymusza, ona po prostu jest. Jest flow. Jedno wzmacnia drugie. Jedno troszczy się o drugie, pielęgnuje związek, dokłada ognia do pożądania ale jednocześnie czuje się w związku wolną osobą. 

Ktoś powiedział kiedyś “nie ma miłości bez zazdrości”. O jaką zazdrość chodzi? 

Zmiana może wypływać z samodzielnej chęci zmiany. Nigdy na przymus. W ten sposób można tylko zniszczyć relację. Doprowadzić do zniechęcenia partnera do siebie. 

Dlaczego dochodzi do zazdrości? 

Osoba zazdrosna, zaborcza widzi zagrożenie często tam gdzie ono nie występuje. Strefa komfortu myślenia takiej osoby działa na zasadzie pewnych ograniczeń. Może nawet dochodzić do inwigilacji, podsłuchu rozmów, kontroli telefonu, mimo, iż jest to własność prywatna, psychomanipulacji itp. 

Zazdrość, zaborczość potrafi zrujnować nie tylko związek, ale również osoby w tym związku, które stają się z automatu w roli: katem i ofiarą. 

Taka sytuacja dzieje się w sposób nieświadomy na własne życzenie osoby zaborczej, która może nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co szykuje swoim postępowaniem. Jej umysł tego nie zauważa i całą energię skupia w temacie zazdrości.

Zaborczość, kłóci się z tzw. wolną wolą każdej osoby

Zaborczość, kłóci się z tzw. wolną wolą każdej osoby. Nikt nie jest niczyją własnością. Nie można myśleć o swoim partnerze / partnerce w kategorii moja lub mój. Mój to może być np. telewizor, samochód, fantastyczny ciuch i inne rzeczy materialne, ale nie kobieta czy mężczyzna. 

Blokowanie rozwoju , hamowanie realizowania pasji, misji, drogi życiowej partnera / partnerki mści się bardziej na tzw. kacie niż ofierze. 

Część osób ma od bardzo dawna zakodowaną własność, która jest mocno zarejestrowana w neuronach mózgu. 

Ale na szczęście przychodzi nowe, czas się zmienia, energie się zmieniają.  Niektóre osoby być może będą musiały zmierzyć się z nowymi realiami i iść do przodu lub odpaść. Pewne zmiany jednym przyjdą łatwiej a innym trudniej. Czas pokaże. Jedno jest pewne, zmiana czy tego chcesz czy nie, jest wpisana w życie człowieka.    

„Umysł może być naszym najlepszym przyjacielem lub może być naszym największym wrogiem...”

Autor: Mariusz Kortała & Dorota Dusik

Dodaj komentarz