BORAKS! NATURALNY ŚRODEK DO SPRZĄTANIA

BORAKS! NATURALNY ŚRODEK DO SPRZĄTANIA

Ocet i soda oczyszczona to sztamowe środki do walki z brudem, kamieniem, przykrym zapachem i bakteriami. Ale wśród naturalnych środków czyszczących w domu dobrze jakby zagościł magiczny środek do walki z brudem, jakim jest boraks. Boraks to niepozorny proszek, który ma niezwykłe właściwości odkażające i czyszczące.

Borak inaczej kwas borowy ma właściwości czyszczące i odkażające. Ten biały proszek stanowi dobre źródło naturalnego składnika czystego domu. Osad, brud, plamy, smugi na szybie często usuwa się octem. Jednak mało kto wie, że boraks doskonale daje sobie radę z zabrudzeniami, z którymi ocet nie daje sobie rady.

Boraks rozcieńczony z wodą da sobie radę z zaschniętym brudem w piekarniku, uporczywymi zaciekami na szklanych drzwiach kabiny prysznicowej, z brudnymi oknami, przypalonymi garnkami, grillem.

Boraks można używać do mycia armatury łazienkowej, podłóg, naczyń. Można z niego robić mydło.

Już jedna łyżka boraksu wystarczy na jeden litr wody. Wystarczy rozpuścić boraks w wodzie, aby uzyskać płyn dzięki któremu pozbędziesz się uporczywego brudu.

Boraks to sztamowy składnik domowej produkcji proszku do prania i tabletek do zmywarek.

A rozpuszczony w wodzie z cukrem eliminuje z domu intruzy – owady, insekty. Dobrze jest do celów sprzątania stosować boraks dziesięciowodny, ponieważ dobrze rozpuszcza się w wodzie.

BORAKS - NATURALNY ŚRODEK DO SPRZĄTANIA

Pamiętaj, że to czym sprzątasz, czym czyścisz, czym się otaczasz ma znaczenie, ma wpływ na hormony, na zdrowie, na płodność, na jakość życia. Oto przepis na naturalny środek do czyszczenia odpływu.

Składniki:

  • 1/2 szklanki boraksu; 
  • 2 szklanki wrzącej wody

Wykonanie:

Wsyp boraks do odpływu i zalej wrzącą wodą. Gotowe

Dodaj komentarz