CZY SEKS JEST MNIEJ WAŻNY NIŻ DOTYK?

CZY SEKS JEST MNIEJ WAŻNY NIŻ DOTYK?

Ach ten seks. Czy jest aż tak ważny? Czy gwarantuje dobrostan w parze? A może to kwestia bliskości, czułego dotyku. Może to on jest sekretem dobrego związku. Przeczytaj!

Podstawową potrzeba człowieka jest dotyk czułości. To on stwarza poczucie dobrostanu.

Czuły dotyk daje to co w życiu najważniejsze.  – poczucie zaopiekowania, błogości, bezpieczeństwa, bliskości. 

Dotyk czułości działa uzdrawiająco, terapeutycznie. Działa zarówno na poziomie ciała i ducha. Na poziomie fizjologicznym wzmacniająca cały układ immunologiczny. Na poziomie ducha, sprawia, że jest lżej na duszy. 

Brak czułego dotyku, bliskości, przytulania na co dzień zaburza relacje w związku. Błędem jest mylenie, że pieszczoty w seksie wystarczą. To nonsens. Aby powstał dobry seks, potrzeba pracy w tym kierunku na co dzień. Bliskość musi towarzyszyć każdego dnia: romansowanie, ciepło, pocałunki, miłe słowa, czułość, dotyk. Kontakt fizyczny z partnerem sprowadzony głównie do pieszczot w seksie to zdecydowanie za mało! 

Jest wiele par, małżeństw, relacji. A jak często w tych relacjach panuje samotność, smutek, obojętność, wojna! Dlaczego?

Żyjemy w kulturze dualizmu,. W tej kulturze ciało i umysł przedstawiane są oddzielnie, a płciowość, seksualność zamknięte w pewne schematy. 

Kobieta często potrzebę dotyku zaspakaja w macierzyństwie poprzez relację ze swoimi dziećmi. Problem zaczyna się kiedy jej syn dojrzewa i kiedy odcina go ona od swojego dotyku. Wtedy młody chłopak potrzebę bliskości zaspokaja w masturbacji, w walce. A to nie jest już czuły dotyk. 

 

Podstawową potrzeba człowieka jest dotyk czułości. To on stwarza poczucie dobrostanu.

 

Przeprowadzono badania na prostytutkach. Z informacji, jakie zostały przekazane z ust tych kobiet jednoznacznie wychodziło, że przychodzący do nich mężczyźni przychodzili głównie po dotyk, czułość (głaskanie, przytulanie, potrzebę wspólnego zaśnięcia).

Czy to może oznaczać, że kulturowo człowiek został mocno zniekształcony! Oddzielenie ciała od umysłu rzutuje na poplątanie tego czego potrzebuje człowiek. 

Czy dotyk musi mieć zabarwienie seksualne?

Przecież to szkodzi właściwemu pojmowaniu czułości i seksu!  

 

.

Dodaj komentarz