CZYM KIERUJESZ SIĘ DOKONUJĄC WYBORÓW?

CZYM KIERUJESZ SIĘ DOKONUJĄC WYBORÓW?

Dlaczego wybierasz góry albo morze, dlaczego kręci cię wspinaczka albo nurkowanie, dlaczego ciągnie cię do podróży? Dlaczego ...? O to pytanie. Poznaj odpowiedź!

Kiedy lubisz góry i  kręci cię wspinaczka może “szukasz” ojca, chcesz iść do ojca. Góra, wchodzenie do góry symbolizuje ojca. Ziemia i poniżej ziemi – morze, jeziora symbolizują matkę. Zatem kiedy nurkujesz możesz szukać matki. Ciekawe jak człowiek szuka ciągle połączenia do mamy i do taty. Ciekawe jak to widać gołym okiem w codziennym życiu człowieka.

I tak na przykład osoba, która dużo podróżuje jest niezwykle ciekawą osobą ale jest jeszcze nie ugruntowana. Taka osoba ciągle szuka, patrzy na świat. A patrzenie na świat to jest czas młodości, czas macania się z życiem. To w czasie młodości jest czas na doświadczanie, na eksperymentowanie, na sprawdzanie co pasuje, co sprawia frajdę, a czego się nie lubi, to czas smakowania życia, dowiedzenia się co odrzuca, odraża, nie smakuje. To czas kiedy poznajesz ludzi, uczysz się relacji i dowiadujesz się jaki typ człowieka ci pasuje, jakie cechy cię kręcą, z kim chcesz być i tworzyć związek, relację. To czas kiedy kształtuje się co chcesz w życiu robić. 

Zatem jeśli w dzieciństwie nie doświadczyłeś dzieciństwa, w czasie dorastania i wczesnej młodości nie dane ci było rozeznać się w sobie, w życiu, kiedy przeskoczysz zbyt szybko w czas dorosłości możesz w późniejszym czasie przy sprzyjających okolicznościach kierować się brakami z lat wcześniejszych i nadrabiać “stracony” czas.

Zbyt szybko stanie się osobą dorosłą może dawać o sobie znaki w późniejszym wieku. Przy sprzyjającym wietrze możesz odnaleźć siebie i poznać siebie, kim tak naprawdę jesteś i o co ci w życiu chodzi. I nie ma w tym nic złego, że robisz coś w wieku 40 lat dla siebie 15 letniego. To daje spełnienie. I jeśli tylko masz ochotę jechać stopem, iść w góry zrób to, zrób to dla siebie i poznaj siebie, zaspokój swój głód.   

Na podstawie rozmowy Anna Brzozowska & Dorota Dusik

Dodaj komentarz