DLACZEGO KOMUNIKACJA JEST TAK WAŻNA?

DLACZEGO KOMUNIKACJA JEST TAK WAŻNA?

Kiedy związek kuleje, czy przyczyną może być niewłaściwa komunikacja. Czy umiejętność mówienie jest aż tak ważna, by zaważyła na relacji. Być albo nie być oto jest pytanie.
Porozumienie i stanięcie obok siebie, na równi, na równej sobie płaszczyźnie czy ma znaczenie. Przeczytaj!

Kiedy jedno wymusza na drugim działanie, drugie staje okoniem, staje w odwróconej pozycji i często buntuje się, bo czuje się atakowane. Widać to szczególnie u małych dzieci. One są naturalne, one mają to w sobie jeszcze nie spaczone. Kiedy rodzic coś wymusza one buntują się. 

Czy to jest właściwe? Chronią swoje granice, nie pozwalają wtargnąć w swoją przestrzeń. Dorośli często tego nie rozumieją i idą w zaparte. 

Czy to jest właściwa droga? 

Może to kwestia użycia właściwego języka, języka porozumienia, języka bez użycia przemocy, w którym druga strona poczuje się zauważona, poczuje, że ma przed sobą dorosłego osobnika, który liczy się z jej zdaniem i są w stanie razem dojść do pewnego rozwiązania sytuacji, w której obie strony poczują się dobrze.

Kiedy jedna strona żąda, druga czuje się atakowana. Czy to może stwarzać komfortową sytuację. Czy może dać konstruktywną odpowiedź na zaistniałą sytuację? Czy takie podejście daje komfort do rozwijania się relacji, do intymności na najwyższym poziomie. Czy brak równowagi w komunikacji, wzajemne zabieranie sobie energii może dać poczucie dobrostanu, chęci doświadczenia bliskości z drugą istotą?

Kiedy jest harmonia w związku, komunikacja na właściwym poziomie, kiedy jest przestrzeń, otwartość na drugą istotę, kiedy dojdzie do zdenerwowania, to drugie jest czujne, spokojne i we właściwy sposób zareaguje, pocałuje, uśmiechnie się, powie coś śmiesznego, rozładowuje sytuację. 

Wtedy od razu spada kurtyna wiszącej nad głową chmury ciężkich energii, które nierozładowane mogłyby przerodzić się w awanturę.     

W dojrzałym związku, jak wskazuje doświadczenie, kiedy i on i ona dają sobie uwagę, dają sobie zrozumienie potrafią nawzajem się wspierać, potrafią rozładować trudne sytuacje świat od razu staje się piękniejszy, radośniejszy. Nagle okazuje się, że coś co przeszkadzało, co było belką w oku przestało istnieć.

 Komunikacja jest kluczem do dobrej relacji, do dobrego seksu na najwyższym poziomie, na poziomie nieba, gdzie kobieta ma przestrzeń na otworzenie się na mężczyznę, a mężczyzna ma przygotowany solidny grunt pod zagranie prawdziwej muzyki natury kobiecego ciała. Gdzie dwa ciała łączą się w jedno i dochodzi do zespolenia w czasie, którego nic innego się nie liczy. Otwiera się niebo.

Dodaj komentarz