JAK  W ŚWIĘTA PRZEŻYĆ NIEWYGODNE PYTANIA?

JAK W ŚWIĘTA PRZEŻYĆ NIEWYGODNE PYTANIA?

Święta tuż, tuż. Twoim wyzwaniem jest może samotność, trudność z powiększeniem rodziny a może nie taka waga. Nie jest ci łatwo. Szczególnie w święta. Wiesz, że rodzina będzie dopytywać o to. Co zrobić, w którym kierunku podążać, by je bezpiecznie przetrwać? Przeczytaj!

Kolejny rok mija, kolejne święta z rodziną, ale bez własnego dziecka, znów samotnie. Znasz już scenariusz tego spotkania przy świątecznym stole. Wiesz, jakie pytania padną od rodziców i ciotek. Przygotuj się na ciekawość rodziny, łatwiej je przeżyjesz!

Święta i mierzenie się z pytaniami zatroskanych rodziców,
“kiedy w końcu zajdziecie w ciąże, kiedy doczekamy się wnuka, kiedy
wyjdziesz za mąż, przytyjesz”. Otrzymujesz masę “dobrych rad”,
co zrobić, by zajść w ciążę, by znaleźć chłopaka, schudnąć, przytyć.

Wg przeprowadzonej analizy, w jaki sposób ludzie radzą sobie z
rodzinną presją ok. 40% osób obraca w żart sytuacje trudne, w jakiej się
znalazła, niezręczne pytania, ok. 30 % ignoruje zadawane pytania i komentarze, ok 20% tłumaczy się, a ok. 15% odcina się od tematu, 5% wybiera kłamstwo. Jak się okazuje najgorszym pomysłem jest kłamstwo. Dlaczego? Bo może wywołać szereg dodatkowych pytań. I z każdym pytaniem może być tylko gorzej. Zastanów się, które rozwiązanie jest dla ciebie dobre. Z którym będziesz czuła się bezpiecznie.

A może znajdziesz inne rozwiązanie. I te święta tym razem spędzisz
inaczej. Pozostaniesz w domu, spędzisz z przyjaciółmi, może zorganizujesz sobie wyjazd w góry, nad morze. Może zamiast niezręczności wybierzesz romantyczne chwile we dwoje.

Dodaj komentarz