JAKI JEST DOTYK CZUŁOŚCI?

JAKI JEST DOTYK CZUŁOŚCI?

Mój dotyk, moja wrażliwość, moja czułość. Czy czułość idzie w parze z wrażliwością. Czy może istnieć czułość bez wrażliwości. I w końcu czy czułość jest moją siłą czy słabością. O tym dowiesz się poniżej. Przeczytaj.

Dotyk czułości jest potężną siłą, która może być skutecznym remedium na wszelkie “zło”, która pobudza, ukierunkowuje, dostarcza, nadaje sensu. 

Dotyk jest absolutnie konieczny do życia. Natura bardzo ładnie to pokazuje. Wystarczy spojrzeć na zwierzęta. Ich mizianie, lizanie, ocieranie. Tu nie tyle o czystości chodzi, ale przede wszystkim o czułość i przyjemność.

W codzienności dnia codziennego, w zgiełku życia, w gonitwie jakże często zapomina się o dotyku. Zapomina się o swoim ciele, o czułości do samego siebie, o tym co najważniejsze. Zapomina o  drugim człowieku. Okazywanie miłości, czułości jest naturalną potrzebą człowieka.

Pamiętasz ten moment, tę chwilę, jak szybko następuje ukojenie, dobrostan, jak szybko mija napięcie po dotyku przyjaznej Ci osoby. Pogłaskanie po głowie lub po ciele, to tak niewiele a zarazem tak wiele. Taniec dłoni, pantomima ciał.   

Badania nad polem energetycznym człowieka jednoznacznie wskazują,  głaskanie stymuluje elektryczne potencjały ciała. Głaskanie zwiększa pole energetyczne!

Wystarczy przejechać ręką po ciele i poczuć subtelne mrowienie w rękach, w dłoniach. To, właśnie to. Przepływ prądu. 

Poprzez dotyk sam możesz dopełniać się energetycznie lub dopełniać energię innej osobie. Subtelne głaskanie działa na gruczoły hormonalne, stymuluje organy wewnętrzne i układ nerwowy. Zdrowiejesz!

Kiedy otworzysz się na dotyk, poczujesz ten przepływ, wyostrzy się wrażliwość, czułość, radość istnienia. Zacznie się zabawa i tęsknota po więcej. Uwrażliwione ciało odbiera bodźce w różnych miejscach. I tak na przykład: dotykasz nogę, a czujesz mrowienie na kręgosłupie.

Trudno mówić o czułości bez wrażliwości. Czułość i wrażliwość idą w parze. Nie ma bliskości bez czułości, bez dotyku. Nie ma wartościowej relacji, zaufania, namiętności. To dzięki czułości dotyku i wrażliwości dochodzi do pięknych odczuć, kosmicznych doznań, więzi, intymności.

Czułość dotyku korzeniami sięga do relacji matka-dziecko. A to za sprawą czystej fizjologii człowieka. Matka rodzi dziecko, ona opiekuje się nim, dotyka, głaszcze, ma z nim fizyczny kontakt.

 Jeśli taka kobieta jest uporządkowana wewnętrznie przekazuje swoim dotykiem jeż na samym stracie dziecku piękny dotyk, który zaprocentuje w życiu dorosłym otwartością na przeżywanie siebie, swojego ciała w pełni. 

Pierwsza relacja matka – dziecko, ich fizyczny kontakt jest kwintesencją do życia w pełni, do przeżywania swego ciała i odczuwania bodźców płynących z dotyku siebie, bliskiej osoby.

Kiedy dziecko ograbiane jest z macierzyńskiego dotyku czułości. Kiedy rodzic nie potrafi nawiązać głębokiej relacji z dzieckiem, nie potrafi przekazać mu dotyku czułości , kiedy uważa że dotyk, czułość jest oznaką słabości – dziecko to chłonie. Nasiąka tymi sygnałami. Kiedy dochodzi do molestowania, gwałtów, ciało pamięta. Boi się, odcina, buduje mur, odcina się od przyjemności, od przyjmowania dotyku.

I potem czułość uwiera. Uwiera dotyk. Co się pod tym kryje? Co jest pod spodem?  Czy jest to zablokowanie na odczuwanie, lęk przed pokazaniem siebie jako czułej wrażliwej istoty, lęk przed zranieniem, odrzuceniem, wyśmianiem, niezrozumieniem.

Dotyk czułości otwiera wrota, wchodzisz w inną rzeczywistość doświadczania siebie, doświadczania relacji, bliskości, harmonii. To dar który dostałeś / dostałaś za darmo. Zrób z niego użytek.

Kiedy nie potrafisz przyjąć czułości, dotyku czułości od innej osoby, to oznaka, że nie potrafisz go przyjąć również od siebie, nie potrafisz okazać czułości względem siebie, od najważniejszej istoty. 

 Zamiast być surową kobietą / surowym mężczyzną okaż czułości, wrażliwość do siebie, dziecka, partnera i zobacz co się stanie.  Jeśli nie potrafisz, zgłoś się do specjalisty. 

Dodaj komentarz