NAWYK KLUCZEM DO SZCZĘŚCIA #1

NAWYK KLUCZEM DO SZCZĘŚCIA #1

Abyś miała siłę do życia, abyś miała wystarczającą ilość siły zamiaru, dzięki której zaczniesz wpływać na swoje życie, warunkiem koniecznym jest zdrowe i silne ciało. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!
Aby ciało było silne należy je oczyścić i wzmocnić. A więc - OCZYŚĆ SWOJE CIAŁO - to wskazówka numer 1.

Istnieje popularny mit, że zdrowa żywność jest po prostu nie smaczna. Co wywołuje niechęć do podążania w kierunku zdrowia. Jednak, gdy pozbędziesz się z organizmu różnych toksyn, nadmiaru sodu i niebezpiecznych chemikaliów pochodzących z wysoko przetworzonej żywności, nie będziesz mogła wprost uwierzyć, ile kiedyś traciłaś. Poczujesz jej prawdziwy smak. Żywność w naturalnej postaci jest pyszna. Lecz kubki smakowe są od tak dawna chemicznie oszukiwane przez dostarczanie im wysoko przetworzonych produktów spożywczych, że nie potrafią jej docenić.

Metafora: 

Zamknij oczy i wyobraź sobie swoje gniazdo, mieszkanko nowe, świeżo, co odebrane, umeblowane. To twoje narodziny. Powiedzmy, że rodzice nie przekazali ci obciążenia, co jest raczej mało prawdopodobne. Masz swoje mieszkanko. Żyjesz w nim, ale nic w nim nie sprzątasz, nie troszczysz się o nie, nie pielęgnujesz, nie remontujesz. 

Wyobraź sobie jak może wygadać po miesiącu, po pół roku, po roku. Ile masz lat? 

To teraz wyobraź sobie to mieszkano po tylu latach ile ty masz lat, bez sprzątania i dbania o nie. Co ci przychodzi na myśl? Jak może wyglądać? Widzisz je? 

Oczywiście organizm ma funkcje samooczyszczania się. Ale czy jest w stanie się w należyty sposób oczyścić bez pomocy właściciela. Latami wkładane do ciała śmieci, nie dbanie o prawidłowe żywienie, o dobrą jakość pokarmu, nie przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, życia. To wszystko sprowadza się, do tego, że organizm sam sobie nie jest w stanie poradzić! 

W konsekwencji  takich działań wielu ludzi niedomaga, ponieważ ich organizmy są zbyt słabe. Do tego dochodzi sprawa psychiki. 

  • Szaleństwem jest leczyć ciało bez leczenia ducha /Platon

Czy zatem warto, żyć po to by zaspakajać tylko swoje kubki smakowe różnymi “nowoczesnymi” daniami?

Wielu ludzi uważa, że je dla przyjemności, bo coś im się od życia należy. To prawda, od życia nam się coś należy. Trzeba rozważyć co i za jaką cenę!

Życie w obecnych czasach jest skomplikowane. Tyle zbieżnych informacji, tyle przeróżnego jedzenia, wykluczających się wzajemnie diet, półki sklepowe wręcz uginają się od ich nadmiaru. Wszystkie produkty kuszą ładnymi i kolorowymi opakowaniami, długimi terminami ważności. Do tego wśród społeczeństwa panuje brak zrozumienia dla budowania zdrowego ciała. Gdzie nie pójdziesz wszędzie wysoko przetworzone pożywienie, chemiczne dodatki – glutaminian. Nawet rzekomo zdrowe domowe jedzenie, czy rzeczywiście jest zdrowe? Jak zostało ugotowane: na kostkach, z Vegetą, z mrożonek, a jak wygląda procedura przyrządzenia posiłku? Obserwując wiele gospodarstw domowych, mogę śmiało powiedzieć, że pozostawia wiele do życzenia. Ile jest w nim naturalności, ile strat? Jak widzisz domowe, wcale nie znaczy zdrowe.

W dzisiejszym świecie można się naprawdę pogubić. Zdrowe żywienie to nie lada wyzwanie, to wielka sztuka, wiedza, która z biegiem czasu została gdzieś zaprzepaszczona. A szkoda. Bo skutki jej widać gołym okiem. Wystarczy posłuchać ludzi, o czym najczęściej rozmawiają, zobaczyć jak w szwach pękają szpitale.

Większość ludzi gdy pojawia się problem zdrowotny najczęściej oddaje władzę nad sobą innym i zamiast szukać rozwiązań łyka przeróżne specyfiki.

Włożenie wkładu we własne zdrowie, zaopiekowanie się ciałem jest sztuką, która po stokroć się zwraca.

Zdrowie jest największą wartością jaką ma człowiek. Czy zatem, dbasz o swoje ciało, czy może idziesz najkrótszą z możliwych dróg, łykasz tony tabletek, wycinasz problem nie zdając sobie sprawy, jakie to niesie za sobą konsekwencje. I co dalej?

Czy zdajesz sobie sprawę dokąd takie myślenie i działanie zmierza?

Życie staje się mało ciekawe, nudne, bo brakuje siły do działania, do życia – brakuje siły zamiaru. 

Skarżysz się na brak siły, energii, alergie, nietolerancje pokarmowe, czy inne przypadłości. Skądś przecież się to wszystko wzięło. Oczywiście zanieczyszczone powietrze, gleba, woda i inne czynniki również się do tego przyczyniają. Jednak, jeśli mogę ci coś zasugerować, rób to, na co masz wpływ. Pomóż sobie w granicach swoich możliwości i ciesz się życiem.

  • Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy.” /Pliniusz Starszy

Obudź się! Odbuduj się!

Dlaczego człowiek zwykł przestrzegać zewnętrznej higieny, a wewnętrznej – nie? Czy to tylko, dlatego że brud jest widoczny na zewnątrz? Wewnętrzna higiena zostanie zachowana przez sam organizm, jeżeli przejdziesz na poprawne żywienie.

Kliknij i poznaj wskazówkę nr 2

Dodaj komentarz