SAMOSPEŁNIENIE – CZYM JEST?

SAMOSPEŁNIENIE – CZYM JEST?

Czym jest samospełnienie, samospełniająca się przepowiednia? Czy to oznacza, że mam wpływ na swoje życie. Czy to możliwe? Jeśli tak, to jaki? I co z tym wszystkim mają wspólnego myśli, słowa, uczucia i emocje?

Myśli człowieka mogą być początkiem nowego, nowej jakości życia.  Za myślą idzie słowo. Ono jest początkiem zdarzeń. A zdarzenia tworzą twoje przeznaczenie.

Jeśli myślisz, mówisz, że się do czegoś nie nadajesz, że coś się nie udaje, to jest to niczym samospełniająca się przepowiednia. Uważaj, bo możesz wykrakać.

Ćwicz pokorę, ćwicz cierpliwość. Bądź w wierze. A niemożliwe jeśli jest tylko na twojej drodze, może stać się możliwe. Odpuść ramy czasowe. Daj czas. Rób to co konieczne i pozwól górze działać. 

Ziarno posiane potrzebuje czasu, by wzrosnąć.

Tak jak posiane warzywo potrzebuje czasu na wykiełkowanie, potem czas
na wzrost i dojrzewanie, tak ty też potrzebujesz czasu. Wykorzystaj go
właściwie.

"Jeśli początkowo człowiek nie osiąga powodzenia w swych usiłowaniach, musi jednak pozostać wierny swym postanowieniom. Nazywa się to ćwiczeniem woli, próba zaufania do samego siebie albo wyrazem wiary kierującej wysiłki ku ideałowi. Ideał nigdy nie może być osiągnięty bez ćwiczenia woli, czyli świadomego kierowania wysiłków."

– “Życie mistrzów dalekiego wschodu” T. Baird Spalding

Pilnuj się. Pilnuj swoich myśli i słów. Pilnuj, by uniknąć słowa “ale”. Np.
“Wiesz zrobiłabym to, ale …..” Pojawienie się “ale” prowadzi do rozdwojenia
jaźni, działa jak przyciska “Delate” w komputerze – czyści, kasuje wszystko
to, co do tej pory wypracowałaś. 

Postępuj zgodnie z powiedzenie “cicho jadąc, dalej zajedziesz”.

Pracuj nad sobą, wzrastaj. Zgłębiaj wiedzę, dowiaduj się co warto robić, czego unikać, by się powiodło. Patrz na zdobyte doświadczenia. Wchodź w głąb swojego serca – w nim są odpowiedzi. Dowiedz się co cię ogranicza, co sabotażuje. Każdy człowiek zmaga się z ograniczeniami, warto byś o tym wiedziała ale można je wydobyć i przepracować.

Dodaj komentarz