WYGLĄD I EMOCJE MÓWIĄ O TOBIE

WYGLĄD I EMOCJE MÓWIĄ O TOBIE

To jak się czujesz, wyglądasz i jakie towarzyszą emocje wskazuje na stan zdrowia. W ten sposób ciało wysyła sygnały, komunikuje problem. I tak np. opuchnięta twarz, nogi, sucha skóra, ból, wzdęty brzuch, rozdrażnienie, nadpobudliwość są objawami schorzeń, które znajdują się w środku w organizmie.

Ból jest sygnałem, alarmem który informuje o problemie. Zażycie środka przeciwbólowego nie rozwiązuje problemu, odcina tylko sygnał płynący do mózgu. A problem nadal istniej. Często małe zmiany w wyglądzie mogą świadczyć o różnych schorzeniach. I tak na przykład opuchnięte nogi i twarz mogą świadczyć o zatrzymaniu wody w organizmie, problemy z cerą i nadpobudliwość może informować o problemie w jelitach, wzdęty brzuch o zachwianej florze bakteryjnej, wybuchowość o problemie z wątrobą, zimne stopy o wychłodzonych nerkach.

Uważaj na paracetamol. Uśmierza ból, oszukuje mózgu, dostarcza toksyn i niszczy emocje!

Paracetamol to jeden z najczęściej używanych i kupowanych środków przeciwbólowych. Stosowany jest nawet na drobne dolegliwości. Najnowsze badania naukowe pokazują, że paracetamol może uśmierzyć ból ale również odczuwanie emocji.

Geoffrey Durso, psycholog z Uniwersytetu w Ohi zauważył , że paracetamol zmniejsza odczuwanie przyjemności i niszczy emocje. A więc, paracetamol nie tylko odcina sygnał płynący z ciała do mózgu, informujący że coś nie tak dzieje się z organizmem i tym samym przynosi ulgę ale również zmniejsza zdolność odczuwania emocji. Zażycie leku i zaprzestanie dalszego działania jest jak zignorowanie przepalonej żarówki w samochodzie.

Jak dowiedziono, że paracetamol odcina od emocji?

Przeprowadzono badania na 82 studentach. Psycholog podzielił studentów na dwie grupy. Jednej podał 100 miligramowe tabletki paracetamolu, drugiej plebeco. Następnie dał im do obejrzenia zdjęcia wywołujące emocje. Okazało się, że studenci pod wpływem paracetamolu zareagowali mniej emocjonalnie na przekazane im zdjęcia.
Dokucza ból. Zastanów się dlaczego się pojawił. Gdzie jest i co możesz z nim zrobić?

Dodaj komentarz