CO MA WPŁYW NA ODBIÓR SEKSU?

CO MA WPŁYW NA ODBIÓR SEKSU?

Na różnych etapach życia, w różny sposób odbierana jest bliskość z drugim człowiekiem, pocałunków, aktów miłosnych. Dlaczego tak się dzieje? Co ma wpływ na odczucia, doznania, na czerpanie ze strefy seksualności? I dlaczego w dalszym ciągu temat seksualności tematem tabu dla wielu ludzi.

Seksualność inaczej widzi dziecko, inaczej nastolatek, młody człowiek a jeszcze inaczej osoba dojrzała. Innymi oczami aspekty seksualne widzi przeciętny Kowalski a innymi osoba, która rozwija się osobowo czy duchowo. 

Dla jednych seks jest to zwykłe zwierzęce zachowanie, rżnięcie, wyżycie a dla innych piękne, głębokie doświadczenie, dzięki któremu poznaje się siebie i partnera, doświadczenie, dzięki któremu rozwija się istota człowieka. Bo przecież nie ma rozwoju bez energii seksualnej. 

Energia seksualna pozwala na ewolucję, na wzrost, przeżywanie życia tak jak tego chcesz. Dlaczego zatem z jednej strony temat seksualności jest tak uwypuklany, nagłaśniany, przedstawiany w zniekształcony sposób, a a z drugiej strony jest tematem tabu, spychanym pod dywan. 

Pracując z ludźmi widzę jak często jest to wstydliwy temat, jak ludzie krępują się o seksie rozmawiać. A przecież jest to sfera życia jak każda inna. Sfera bez której nie byłoby człowieka. 

Dlaczego uczy się dzieci od najmłodszych lat nieprzydanych rzeczy a nie mówi się o seksualności. Dlaczego młodzi ludzie dowiadują się o seksie z mediów, filmów a nie od rodziców. Co stoi na przeszkodzie seksualności. Czy to, że kobieta przez długie lata była zepchnięta w ciemność, była narządem do zaspokajania mężczyzny i nie miała prawa do przyjemności. 

Seksualność może być czymś pięknym, czymś co pozwala kwitnąć, co otwiera nowe pomysły, pozwala wzrastać. Zdrowa seksualność ma wiele możliwości. Seksualność widziana jako rozwój wiele dostarcza człowiekowi. Jest niekończącym się pasmem doświadczeń, samopoznania.

Co może dostać kobieta od mężczyzny, który wejdzie w nią, zrobi co swoje i wyjdzie. Czy kobieta, która nie doświadczy siebie w pełni może być w pełni sobą, spełnioną istotę, napełnioną mężczyzną – siłą męską. 

Co zatem ma wpływ na odbiór seksu?

Myślę, że przez setki lat seksualność była niszczona. A przecież prawdziwa seksualność jest szansą do poznaniem siebie. 

Nie będzie dobrze w seksie jeśli kobieta ma w sobie przekonania o swojej brzydocie, o defektach cielesnych, kiedy kobieta wstydzi się, kiedy ma zahamowania do siebie, do mężczyzny, kiedy nie jest w stanie przyjąć go w pełni. 

Lata przekonań wpajanych do głowy robi swoje. Przeszłość też ma duże znaczenia. To jak wyglądała seksualność w jej rodzie, pomiędzy mamą i tatą, jakie panowały relacje, zwyczaje. To wszystko ma znaczenie. 

Jeśli człowiek doświadczył w swoim życiu gwałtów, molestowań, trudnych doświadczeń czy to słownych czy fizycznych to wszystko wpływa na życie seksualne. Im młodsza osoba doświadcza trudnych rzeczy, tym większe spustoszenie jest w ciele człowieka. 

Relacja pomiędzy partnerami nie są bez znaczenia. Często zamiast wartościowej miłości, komunikacji na zasadzie wymiany energetycznej, jest wojna, dokuczanie, kłótnia. Czy można czerpać w pełni ze swej seksualności z kimś kto obraża, wyzywa, szykanuje. Ciało to lokuje i zatrzymuje. Umysł zakotwicza.

Dopiero kiedy kobieta uzna, kiedy jest gotowa na uwolnienie z ciała i umysłu całego śmietnika doświadczeń obciążających, dopiero wtedy kiedy kobieta da zielone światło swojemu ciału jest w stanie doświadczyć w pełni swojej seksualności. Kiedy jej już “wisi”, co o niej myśli mężczyzna, kiedy czuje swoją wartość, kiedy poukładane ma w głowie może doświadczyć w pełni siebie. Wtedy jest gotowa na krzyk z trzewi, na doświadczenie w pełni swojej seksualności .

Uważa się, że aby seks był dobry musi być nastrój -świece, muzyka itd. Czy kochankowie, którzy są na podobnym poziomie świadomości rzeczywiście potrzebują całej tej oprawy?  Na pewno jest miło, ale czy to konieczne.

Poznaj siebie

Dodaj komentarz