CO ŚWIADCZY O POZIOMIE SEKSUALNOŚCI CZŁOWIEKA?

CO ŚWIADCZY O POZIOMIE SEKSUALNOŚCI CZŁOWIEKA?

Czym jest seksualność. Jaki jest w tobie poziom seksualności. Jakimi cechami charakteryzuje się osoba w pełni seksualna. Przeczytaj i dowiedz się gdzie ty się plasujesz ze swoją seksualnością.

To ciekawe, jak nie wiele wiemy o sobie, o swojej kobiecości, męskości, o swojej seksualności. Czy wiesz, jakimi cechami charakteryzuje się osoba w pełni seksualna i co to oznacza. Dlaczego warto być sobą w pełni , w pełni seksualną. Tego dowiesz się z tego artykułu.

Seksualność jest fundamentalną dynamiką naszego życia jak powiedziała Anna Brzozowska w wywiadzie.

Seksualność to kobiecość i męskość. Seksualność, to ta część człowieka, która jest związana z uczuciami i emocjami, odczuwaniem ekscytacji, przyjemności, ciekawości i zaciekawienia, gotowością do doświadczanie siebie samego, swego ciała lub związana z eksplorowaniem drugiego człowieka. Seksualność wolna od przekonań.

JAKA JEST OSOBA W PEŁNI SEKSUALNA?

Osoba w pełni seksualna chce dotyku, chce jej się chcieć, chce przeżywać rozkosz, chce jej się żyć, podskakiwać w sobie, czuje spokój i radość z życia. Taka osoba, czuje siebie w pełni. Jest w pełni w każdym doświadczaniu. Kiedy sprząta jest w sprzątaniu, kiedy gotuje jest w gotowaniu, kiedy jest z drugim człowiekiem jest obecna, kiedy doświadcza aktu seksualnego – smakuje go, przeżywa. Jest w pełni, w sobie, w uważności na siebie i drugiego człowieka. Taka osoba jest świadoma danej chwili. Wie co się w niej dzieje, potrafi przeżywać rozkosz ale i smutek. Robi to całą sobą, całą swoją istotą, w prawdzie bez zakładania masek, bez fałszu i obłudy. Ona jest po prostu sobą. Jakże rzadka to umiejętność współczesnego człowieka. A jakże cenna! Uważność i spokój. Bycie w sobie. 

Kiedy natomiast czujesz w sobie zamrożenie, kiedy jesteś w traumie ale na zewnątrz siebie, kiedy nie chcesz dotyku, kiedy martwisz się, kiedy wszystko wyolbrzymiasz, traumatyzujesz, kiedy zamiast widzieć w zdarzeniu szansę widzisz tylko ból i cierpienie, kiedy pytasz ciągle dlaczego akurat ja, kiedy żyjesz w ciągłym pośpiechu, gonitwie “szczurów”, kiedy oddajesz władzę nad sobą innym, to znaczy, że jesteś w dynamice, zamartwienia, idziesz w kierunku śmierci. Jesteś w dynamice śmierci. Kierujesz się w ruchu ku mniej, niż ku więcej. 

Kiedy obserwuje się dynamikę miłości i seksualności to pokazuje się najczęściej ruch życia lub ruch śmierci. I niestety często się zdarzą, że wyłania się przewagę dynamiki ku śmierci. 

Dodaj komentarz