CZY KOBIETA MA EREKCJĘ?

CZY KOBIETA MA EREKCJĘ?

Do niedawna przypisywano erekcję tylko mężczyźnie. Osiągnięcie i utrzymanie wzwodu, sztywność penisa są absolutnym warunkiem do odbycia zadawalającego stosunku płciowego.
Okazuje się, że erekcję mają również kobiet. Pojawia się pytanie, jak wygląda kobieca erekcja i jak ją rozpoznać?

Erekcja jest łatwo obserwowalna u mężczyzny ale trudniej obserwowalna u kobiety jak powiedział dr Andrzej Depko – seksuolog. Erekcja jest stanem podniecenia. U mężczyzn charakteryzuje się gwałtownym napływem  krwi do prącia co widać w postaci erekcji, co się manifestuje w imponujący sposób. W przypadku kobiet mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że  faza podniecenia, faza erekcji seksualnej jest podobna. Napływa bardzo dużo krwi do miednicy małej. Jeśli napływa to do ciała do korpusy łechtaczki , w związku z powyższym ona nabrzmiewa jak prącie pod spojeniem łonowym i wypycha żołądź łechtaczki do góry, ale również napływa do splotów żylnych miednicy małej, do splotów, które otaczają pochwę , w związku z powyższym tam wzrasta ciśnienie i następuje przesączanie wody, płynu z krwi do pochwy i to jest właśnie lubrykacja. Kobieta, która nie jest podniecona  ma suchą pochwę. Ma suchą pochwę ponieważ krew nie napłynęła w odpowiedniej ilości pod odpowiednim ciśnieniem do miednicy małej. 

Jeżeli dochodzi do spełnienia, to po pewnym czasie otwierają się zastawki  i krew z miednicy małej odpływa razem ze skurczami orgazmicznymi, które polegaja na skurczach mięśni poprzecznie prążkowanych, jest wyciskana, wypychana z powrotem na zewnątrz. Oczywiście nie cała, bo jak wiemy kobiety mają zdolność do orgazmów wielokrotnych. Zdolność do orgazmów wielokrotnych charakteryzuje się między innymi tym, że częściowo ten stan podniecenia się nadal utrzymuje i stan podniecenia biernego się nadal utrzymuje i istnieje gotowość receptywna do przyjmowania kolejnej stymulacji.   

Gdy kobieta nie rozładowała napięcie, gdy nie miała orgazmu  to przekrwienie bierne pozostaje. Taka kobieta kładzie się spać. To przekrwienie nadal się utrzymuje, uciska na sploty  układu wegetatywnego, który leży na kości krzyżowej , utrzymuje się przekrwienie , zmienia się pH  i może to prowokować powstawanie przewlekłych stanów zapalnych pochwy. Taka kobieta nie zaspokojona wstaje rano i nie wie dlaczego jest zdenerwowana, ale jest zdenerwowana. A to zdenerwowanie wynika z nierozładowanego napięcia układu wegetatywnego. Układ wegetatywny kobiety jest podrażniany, w związku z powyższym wszystko jej przeszkadza, jest mało przyjazna dla najbliższego otoczenia ale i dla innych osób. O takiej kobiecie często się mówi, że jest niedorżnięta.

Dodaj komentarz