CZY SEKS TANTRYCZNY PRZYBLIŻA PARTNERÓW?

CZY SEKS TANTRYCZNY PRZYBLIŻA PARTNERÓW?

Kiedy jesteś z człowiekiem, z którym jest ci dobrze, z którym czujesz się swobodnie, naturalnie, z którym chce ci się być wtedy seks przybiera innej jakości. Wtedy masz ochotę być blisko takiej osoby, coraz bliżej, doświadczać takiej istoty na poziomie wyższym, połączyć się z nią duchowo i cieleśnie. Być może dobrym pomysłem wtedy będzie tantra.

W seksie tantrycznym nie ma mowy o szybkości, o działaniu szybko. W tantrze chodzi o coś dokładnie odwrotnego. Chodzi o smakowanie się, spokój, wspólne doświadczanie.

Są ludzie, którzy uważają, że tantra, to wydłużona gra wstępna, w której ważna jest świadoma obecność siebie wzajemna. I tu nie chodzi o tradycyjny seks. Tu chodzi o coś więcej. 

Na czym polega seks tantryczny i jak w niego wejść? 

W tantrze chodzi o to, by para była jak najbardziej obecna w sobie. W tradycyjnym seksie, poza tym, ze ludzie mają na niego ochotę, seks polega na rozładowaniu napięcia, trudnych emocji, zachowań. W tego rodzaju seksie często jest mechaniczne podejście do wykonywanych czynności. W seksie tantrycznym chodzi o głębokie spotkanie z partnerem, a to już wyższa szkoła życia (szkoła miłości), bycia w pełni z partnerem. Tu chodzi o duchowe podejście, o połączenie ciał i umysłów, o rozpalenie swojego życia seksualnego. Tantra to tzw. narzędzie do rozciągania świadomości .    

W tantrze zamiast podejścia egoistycznego, zmierzającego do orgazmu kobiety i mężczyzny w wyznaczonym czasie chodzi o coś znacznie głębszego. 

W tantrze celem nie jest orgazm sam w sobie. W niej partnerzy tj. kobieta i mężczyzna są równi sobie. Dużą rolę w tantrze odgrywają zmysły, to one są narzędziami do doświadczania siebie głębiej. Doświadczanie siebie poprzez zapach, dotyk, dźwięk, smak zwiększają obecność partnerów w czasie aktu seksualnego.   

Akt seksualny w tantrze to czas zatrzymania, poznawania, bycia. W seksie tantrycznym nie chodzi tyle o uwolnienie napięcia poprzez orgazm lecz o uważność siebie przez cały czas. Poprzez seks tantryczny wchodzimy na szczyt drogą uważności na siebie, partnerkę / partnera i wcale nie ma konieczności dotarcie do niego.  

Czy wchodząc na ścieżkę tantry, trzeba rezygnować z tradycyjnego seksu? 

Nikt tak nie uważa, że trzeba rezygnować z chwil uniesień, orgazmów, ekstazy, to wolna wola każdej osoby. 
Można sprawdzić czy seks tantryczny pasuje i albo podążać tę drogą albo pozostać przy starej, przy starych zachowaniach. Jest wiele sytuacji, w której ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że ich akt miłosny jest aktem tantrycznym. Tacy ludzie kiedy są blisko siebie, w miłości, czułości łączą się ze sobą w tantryczny sposób.
Kiedy tradycyjny seks przestaje dawać głęboką satysfakcję, z pomocą przychodzi coś głębszego, co daje seks tantryczny, pełen uważności seks..
 
  • Seks tantryczny, to doświadczenie, w którym dwa bieguny łączą się i tworzą jedność. 

 

Jednym ze sposobów jest zwolnienie tępa, danie sobie swobody, delikatności, uważności, czułości, patrzenia sobie w oczy. 

Aby w życiu seksualnym była tantra, koniecznością jest praktykowanie medytacji, kontemplacji. Pożądane jest wejście w tantrę z czystym umysłem, poza myślami, poza schematami myślowymi dotyczącymi wyglądu, trosk dnia codziennego. Ważne jest bycie w chwili, doświadczanie chwili, wspólne oddychanie. W seksie tantrycznym zamiast robienia seksu jest bycie w seksie. Taki seks jest sztuką rozpływania się w chwili, w świadomości bycia.  Taki seks daje wyzwolenie, oczyszczenie ciała, duszy, pełne połączenie się partnerów, poszerzenie świadomości.  Seks tantryczny poszerza granice widzenia świata, siebie, partnera, wszystkiego co otacza. Taki seks wymaga właściwej świadomości. W czasie takiego seksu dostajemy ale i wysyłamy miłość, potęgujemy ją. 

W relacji partnerskiej opartej o zdrowe podstawy: o naturalność, seksualność, szacunek, wolność od zazdrości, poczucia winy i krzywdy, miłość kwitnie, rozwija się i nie ma przesytu.Drzewo, które ma zdrowe korzenie wydaje piękne owoce. Tak samo jest z relacją partnerów, jeśli tylko jest właściwa, otwarta na siebie, na wyzwania piękne chwile są przed nią.    

Dodaj komentarz