DLACZEGO DOCHODZI DO POCHWICY?

DLACZEGO DOCHODZI DO POCHWICY?

Kto jest odpowiedzialny za to, że kobieca zmaga się z pochwicą. Czy chodzi o głowę kobiety, jej myśli, uczucia, emocje a może to kwestia relacji, partnera. O co chodzi z pochwicą? Dowiedz się czym jest pochwica i jak rozwiązać jej problem?

Kiedy kobieta ma zaciśnięte wejście do pochwy, kiedy niezależnie od jej woli dochodzi do skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy i powoduje zamknięcie wejścia w nią mężczyzny i brak możliwości odbycia stosunku płciowego, mówimy o pochwicy.

Pochwica powoduje dyskomfort, a nawet silny ból przy próbach wprowadzania członka do pochwy.

Co zatem jest powodem i jak sobie poradzić z pochwicą?

Problem z pochwicą może mieć wiele powodów. Jednym z powodów może być relacja pomiędzy partnerami. 

Gdzieś na poziomie podświadomym partner w kobiecie może wywoływać lęk, stres i obawy, może również potęgować istniejące już w niej emocje, uczucia.

Mężczyzna lękliwy, ze słabym poczuciem wartości, niepewny swych umiejętności, jest mniej pożądanym partnerem w łóżku. Taki mężczyzna, który w kluczowych momentach bliskości z kobietą, w czasie inicjacji przegina z pytaniami i koncentruje się na nieudolności, zalewa ją pytaniami czy na pewno kobieta chce iść dalej, czy ją nie boli, czy jest gotowa, czy jest jej dobrze może wzbudzić w kobiecie poczucie lęku mimo dobrego nastawienia i doprowadzić do pochwicy. 

Nadopiekuńczość może dać efekt zupełnie odwrotny. 

Przy niewłaściwym partnerze, przy niewłaściwym podejściu partnera, przy niedopasowaniu, kobieta może dostawać skurczów mięśni pochwy, może doświadczać bólu i jej ciało może nie chcieć wpuścić mężczyzny w siebie. 

Pytanie czy problem z pochwicą dotyczy partnera czy jej samej – wyzwań życiowych, które mogły doprowadzić do zaciśnięcia mięśni i blokować współżycie seksualne.  Odpowiedź na to pytanie może kobieta poznać podczas terapii. 

Dodaj komentarz