Chcesz zaimponować partnerce. W filmach widzisz tryskających mężczyzn swoim nasieniem. U ciebie jest inaczej. Zdarza się, że podczas stosunku seksualnego nie dochodzi w ogóle do wytrysku, czasem jest go mało. Zastanawiasz się dlaczego, o co chodzi, czy jest to zdrowe i czy jest normalne. Przeczytaj co mówi o tym dr. Jan Wolski - androlog zajmujący się zdrowiem mężczyzny.
Rzeczywiście może być taka sytuacja w trakcie seksu, że nie dochodzi do wytrysku. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele.
Może problem tkwić na samym początku. Może seks nie przechodzi we właściwy sposób fizjologicznie, czyli jest za krótki, nie było fazy wstępnej, brakuje odpowiedniego pobudzenia u mężczyzny, zbyt mała erotyka.
Zanik erekcji, może mieć podłoże emocjonalne niekoniecznie chorobowe.
Poprzez emocjonalne ujęcie można zrozumieć sytuację, w której seks może być niejako narzucony, wymuszony. Mężczyzna ma awersję do drugiej strony. Inne zachowania, inne preferencje partnerki też mają wpływ na erekcję. Tu jest cały krąg zagadnień, które przede wszystkim rozstrzyga specjalista zajmujący się sprawami seksuologi.
Preferencje mogą być zaburzone jeśli chodzi o relacje w parze i tak dalej i tak dalej.
Druga grupa mężczyzn zmagających się z zaburzeniami erekcji, którą zajmuje się urolog czy androlog to grupa zaburzeń somatycznych, czyli zaburzeń erekcji raz oraz takich chorób, które powodują, że mężczyzna uzyskuje orgazm ale nie ma wytrysku lub ma niepełny wytrysk.

Kiedy się dzieje, że mężczyzna ma orgazm ale nie ma wytrysku wg doktora?
Wtedy kiedy są zaburzenia neurologiczne i nie ma pasażu nasienia z jąder do cewki a potem na zewnątrz, kiedy są zaburzenia związane z cukrzycą czy neuropatią cukrzycową, kiedy są zaburzenia związane z przebytym urazem i to nie tylko urazem rdzenia kręgowego, bo to, by się wydawało najbardziej logiczne czy popularne ale także z urazem miednicy mniejszej i operacji przebytej w obrębie miednicy i jamy brzusznej, także urazu głowy.
Regulacja wzwodu i wytrysku jest nie tylko na poziomie prącia ale także na poziomie rdzenia kręgowego ośrodkowego układu nerwowego.
To co zaburza, niszczy te sprawną regulację, to właśnie stany chorobowe – przede wszystkim cukrzyca, neuropatia cukrzycowa. To te głównie choroby prowadzą przede wszystkim do zaburzeń wytrysku, zaburzeń neurologicznych.
I to co jest w pewien sposób alarmujące dla nas jako lekarzy w grupie młodych mężczyzn, to to, że może być to pierwszy objaw stwardnienia rozsianego. Tak to wygląda.
Także operacje przebyte w dzieciństwie mogą powodować zaburzenia erekcji. Operacje związane z pęcherzem, cewką moczową – plastyka cewki, korekcja wad rozwojowych może spowodować, że strumień nasienia czy ta porcja nasienia nie wylatuje na zewnątrz tylko cofa się do pęcherza i wtedy mówimy o wytrysku wstecznym .
Są ograniczone możliwości leczenia wytrysku wstecznego. Natomiast są w zasadzie pełne możliwości wykorzystania tego faktu, że mężczyzna jednak ma wytrysk, że w tym ejakulacie nawet wstecznym znajdują się plemniki, które mogą być wykorzystane do rozrodu wspomaganego, przede wszystkim do in vitro. Trzeba zauważyć też, że jest grupa pacjentów, która ma całkiem sprawne czy całkiem dobre parametry ejakulatu mimo, że jest on w pęcherzu, także można go użyć nawet do inseminacji.
Przeczytaj też: Jak zwiększyć potencję?