DLACZEGO Z JEDNYM MĘŻCZYZNĄ SEKS WYCHODZI A Z INNYM NIE?

DLACZEGO Z JEDNYM MĘŻCZYZNĄ SEKS WYCHODZI A Z INNYM NIE?

Jak to jest, że można żyć przez wiele lat z jednym mężczyzną i nie doświadczyć pełni swojej seksualności, pełni kobiecości, a z innym mężczyzną znać się chwilę i przeżyć jedne z piękniejszych chwil. O co w tym chodzi?

Być może znasz ze swojego życiowego doświadczenia brak zadowolenia seksualnego. Jesteś z mężczyzną, jak uważasz kochasz go, a jednak nie doświadczasz tego czegoś, nie doświadczasz w pełni podniecenia, nie doświadczasz pełnej rozkoszy cielesnych, nie wiesz co to orgazm i kobiecy wytrysk. 

Być może ponieważ nie znasz w pełni tej dziedziny życia, nie tęskno ci za przeżyciem pełni seksualności. Być może twoim życiowym celem jest jednak doświadczyć siebie w pełni, poczuć czym jest kobiecość, czym jest w pełni oddanie się mężczyźnie, doświadczyć bycia w chwil, w chwili w której nic  się nie liczy prócz tego w czym jesteś. Doświadczenie rozkoszy, uwolnienia, poczucia jak z pomiędzy twoich ud wypływa ciepły płyn uwalniający dostęp do ciebie w pełni.  

Kobieta, która nie doświadczy siebie w pełni, swojej seksualności wiele traci, traci siebie, traci poczucie bycia prawdziwą kobietą w pełni swojej kobiecości. 

Taka kobieta, która nie doświadcza rozkoszy seksualnej, orgazmów może być tykającym ładunkiem wybuchowym. Ona zamyka w sobie traumy, trudne emocje, ciężkie przeżycia. Taka kobieta, która nie jest w stanie w pełni oddać się mężczyźnie nie może być w pełni matką, żoną i kochanką. Zatem co warunkuje, że z jednym mężczyzną wychodzi seks a z innym nie?

Czyży by to kwestia właściwego dobrania partnerów na poziomie przyciągania seksualnego, a może to kwestia poczucia zaufania, poczucia bezpieczeństwa, ciekawości, miłości do siebie / partnera, poczucia, że jest się w ramionach tego właściwego mężczyzny? 

 

  • “Seks jest częścią natury. A ja podążam za naturą.”
        Marilyn Monroe

Co warunkuje dobry seks, przeżycie orgazmów?

Niewątpliwie kobieta ma czuły słuch. Jej wyostrzonym zmysłem jest słuch. Do kobiety można dotrzeć przez słuch, empatię. Ważne jest, by mężczyzna był dla kobiety przede wszystkim przyjacielem. Kobieta poprzez słuch może doświadczać chęci lub niechęci do mężczyzny, może czuć się dobrze w jego ramionach albo nie. 

Kobieta, która słyszy od mężczyzny pod swoim adresem nieprzyjemne słowa, ciężki ton głosu, oskarżania, obwiniania nie jest w stanie w pełni mu się oddać. Nie jest w stanie w pełni się oddać mężczyźnie, którego dźwięk ją drażni.  Ona może czuć blokady, może czuć urazy, jej ciało przed takim mężczyzną nie otworzy się w pełni a ona nie doświadczy siebie w pełni. Takie podejście rujnuje związek.   

 


e-magazyn - JEDYNY TAKI NA RYNKU!

Inną kwestią są też umiejętności mężczyzny, jego sprawność, pomysłowość, inwencja twórcza. W łóżku nie może być nudno. Ciągła nuda zabija, zabija również seks. Aby seks był ciekawy musi być rozwój, eksperymentowanie, doświadczanie, ciekawość. Nigdy rutyna! 

No chyba, że nie zależy ci na doświadczaniu siebie, chyba, że chcesz odbębnić swoje i mieć święty spokój. Ale to niszy kobietę od środka, za każdym razem coraz bardziej i bardziej. Takie podejście kumuluje się w ciele i prowadzić może do różnych wyzwań zdrowotnych, najczęściej po stronie chorób kobiecych. 

Zatem sprawdź, skąd się bierze niechęć do seksu. Czy to kwestia partnera czy może samej ciebie. Aby doświadczyć w pełni siebie konieczne jest pokochanie siebie, poznanie siebie i wydobycie z ciała trudnych rzeczy, wydobycie ich na światło dzienne a wtedy jest szansa na doświadczenie w pełni swojej kobiecości i seksualności. Możesz zrobić to sama lub z osobą która budzi twoje zaufanie.   

  • “Seks połączony z miłością to najwspanialsza rzecz w życiu, ale seks bez miłości też nie jest zły.”
         
     Mae West

Kreatorka życia,  mentorka – Dorota Dusik

Dodaj komentarz