GĘSTE NASIENIE – CZY TO NORMALNE?

GĘSTE NASIENIE – CZY TO NORMALNE?

Widzisz spermę - gęsty płyn wychodzący z twojego członka. Na filmach jest on bardziej płynny, jest go dużo. A zatem zastanawiasz się, czy z twoim nasieniem jest wszystko w porządku, a jeśli nie , to co możesz z tym zrobić. Dowiedz się!

Nasienie ma być płynne. Zwiększona lepkość nasienia, gęstość może wskazywać na infekcje, na przewlekłe stany zapalne gruczołu krokowego, ale też może pokazywać zbyt słabe nawilżenie ciała / organizmu od wewnątrz. 

Dowiedz się, co jeszcze wpływa na gęstość / lepkość nasienia?

Infekcję, podrażnienia, urazy, gorące przyprawy,  błędy żywieniowe, używki, obniżone nawodnienie ciała, tj. nie wystarczająca ilość wypijanych płynów nawadniających w tym głównie wody i choroby związane z alergiami dają bardziej gęste nasienie, zwiększają jego lepkość, o czym mówi dr Jan Wolski w wywiadzie z Dorotą Dusik.

Co zatem należy zrobić?

 

Czy zwiększona ilość wypijanego płynu, właściwa dieta i styl życia może obniżyć lepkość nasienia, nawilżyć, zapobiec infekcjom, dać mu właściwą konsystencję?

Na to pytanie twierdząco odpowiada dr Wolski. 

Aby nasienie właściwie wyglądało i spełniało swoje funkcje należy wypijać około 2,5 l wody w ciągu dnia.  Tak zwane “płukanie drug moczowych” ma znaczenie. Doraźnie można posiłkować się syropem przeciwkaszlowym rozrzedzającym wydzieliny. Trzeba jednak pamiętać, że szeroko pojęty styl życia wpływa na stan zdrowia człowieka, nasienie to tylko fragment objawów jakie wysyła ciało, a człowiek je dostrzega. 

Kiedy wypijasz już wodę w zwiększonej ilości, kiedy pijesz ją we właściwy sposób, to jest np. ze szczyptą soli, z dodatkiem cytryny, limonki itd. a wytrysk dalej jest gęsty / lepki, może to  wskazywać na poważniejszy problem. Wówczas należy udać się do specjalisty, lekarza od męskich spraw – androloga w kierunku specjalistycznego leczenia. 

Pamiętaj jednak, że potrzeba czasu na efekty!  Dlatego potrzeba cierpliwości a wraz z nią na początek sięgnąć po warzywa i owoce, które zawierają najwyższej jakości wodę nawadniającą i czystą wodę.

Dodaj komentarz