JAK NA SEKSUALNOŚĆ WPŁYWAJĄ HORMONY?

JAK NA SEKSUALNOŚĆ WPŁYWAJĄ HORMONY?

Jaki związek mają hormony z seksualności, z męskością i kobiecością, z poziomem libido. Czy hormony nadają kształt, modelują figurę kobiety i mężczyzny. Czy duży brzuch kobiety i mężczyzny można zmniejszyć poprzez właściwą dietę hormonalną, czy zbyt duże męskie piersi zmniejszą się pod wpływem wyeliminowania kilku prostych rzeczy? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Zaburzona równowaga hormonalna zaburza prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Może doprowadzić do dużych piersi o mężczyzny i obwisłego brzucha u każdej z płci. Może być również powodem depresji, spadku libido ale również zaburzeń kobiecych ze strony tarczycy, torbieli, spadku energii, niepłodność obu płci, itd.

Czy jest naturalna metoda na wyrównanie poziomu hormonów i czerpanie pełnymi garściami z życia, z seksualności, ze swojego wyglądu? 

Jak się okazuje, duże znaczenia ma dieta i styl życia. To w dużej mierze od tych czynników może warunkować funkcjonowanie człowieka, zdrowie, figura, poziom energii i potencjał seksualny człowieka.

Gdy styl życia jest właściwy,  gdy ciało i procesy życiowe przebiegają normalnie, spokojnie, hormony wykonują swoje funkcje poprawnie i utrzymują porządek w działaniu organizmu wtedy życie ma inny wymiar, wtedy można czerpać z życia, bo się chce.

Kiedy dochodzi do chaosu hormonalnego może dojść do zakłóceń pracy układu pokarmowego i całego organizmu.   

Podaż EPA i DHA – niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych stanowi poważne wsparcie w przywróceniu naturalnej równowagi hormonalnej.

Czy lekarstwa są wtedy ratunkiem?

Jak twierdzi dr Chutkan, lekarz gastroenterolog, lekarstwa w bardzo rzadkich przypadkach mogą całkowicie usunąć dolegliwości, nie mniej jednak w przeważającej części mogą je jedynie ograniczyć. Trzeba jednak pamiętać, że leki nie są obojętne dla organizmu i dają skutki uboczne. 

W przywróceniu równowagi hormonalne jedyne co tak naprawdę może pomóc to odpowiedni styl życia i właściwa dieta. A to już jest w gestii samego zainteresowanego. 

Badanie analiza pierwiastkowa włosa daje obraz stanu organizmu.  To dzięki temu badaniu w prosty sposób można sprawdzić  kondycję nadnerczy, działanie estrogenu i progesteronu, wskaźnik cynku i magnezu pierwiastków niezbędnych do tworzenia prostaglandyn, które to m.in. odpowiedzialne są za utrzymanie równowagi hormonalnej. Badanie to pokaże też obciążenie metalami ciężkimi.

Badanie pierwiastkowe włosa  daje wgląd historyczny. Tzn. poprzez badanie włosa poddaje się analizie sytuację organizmu z czasu trzech poprzedzających miesięcy. Badanie z krwi dla porównania daje obraz organizmu jedynie z dnia badania.

Co zaburza równowagę hormonalną organizmu i źle wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne?

Na pracę hormonów źle wpływa zbyt zbyt szybkie życie, zbyt mało snu, nadmierny stres, używki, woda zanieczyszczona, pożywienie z nadmiarem estrogenów, jedzenie z plastikowych opakowań, pestycydy, sztuczne hormony znajdujące się w wodzie, chemikalia, ksenoestrogeny, zachwiana równowaga mineralna, zbyt mała podaż wartościowych pokarmów (pestki, zielone warzywa). 

Do czego prowadzi nadmiar estrogenów? 

Jak napisał Patrick Holford w publikacji „Smak zdrowia: zasady prawidłowego odżywiania” nadmiar estrogenu, inaczej zwany dominacją estrogenową prowadzi do zwiększonego ryzykiem wystąpienia raka sutka, cyst na jajnikach, włókniako -mięśniaków, endometriozy i zespołu napięcia przedmiesiączkowego – PMS.

Przewaga estrogenu w początkowej fazie może objawiać się spadkiem libido, brakiem ochoty na seks, depresją związana z zespołem napięcia przedmiesiączkowego – PMS, przyrostem masy ciała, zatrzymywaniem wody w ciele, nadmiernym apetytem na słodycze, obfitymi i długotrwałymi miesiączkami, nabrzmiałymi piersiami. 

Wieloletnie doświadczenia zawodowe dr. Robynne Chutkan, zaprowadziły do obserwacji, które pokazują, że u kobiet w okresie przedmenopauzalnym, występuje często niedobór progesteronu z jednoczesnym nadmiarem estrogenu, co może prowadzić do wzdęć, gazów, zatrzymywaniem wody w ciele i w związku z tym ze zwiększoną podatnością przybierania na wadze.

 

Jak pokazuje wieloletnie doświadczenie lekarzy holistycznych jak i naturopatów, ludzi prowadzących zdrowy styl życia, którzy powychodzili z wielu chorób, odmłodnieli, wyrzeźbili sobie na nowo figurę, tryskają życiem, energią, cieszą się swoją seksualnością, że naturalne podejście do siebie, do zdrowia ułatwia zrozumieć współzależność pomiędzy niewłaściwym stylem życia, odżywianiem a sygnałami jakie daje ciało – choroby, zmęczenie, brak energii, osłabione libido, brak ochoty na seks.

Obserwacje te pozwoliły  opracować skuteczną strategię działania aby odzyskać w pełni siebie, odzyskać swoją kobiecość, męskość, swoją seksualność, zdrowie.

 

  • Niech pożywienie będzie lekarstwem a lekarstwo pożywieniem. / Hipokrates

Rola pożywienie i stylu życia w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, w równowadze hormonalnej jest nieoceniona. 

Zaburzenia hormonalne – nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Dysharmonia układu hormonalnego coraz częściej dotyka mężczyzn. Obserwuje się przykładowo przewagę estrogenu nad testosteronem. O Zgrozo! Przecież organizm mężczyzny powinien produkować małe ilości estrogenu! Postęp naszej cywilizacji niestety przyczynia się do niewieścienia mężczyzn! 

Obecnie zanieczyszczone środowisko i pożywienie dostarcza zbyt duże dawki estrogenu do ciała mężczyzny.  Plastikowe butelki, pojemniki na żywność, preparaty do spryskiwania surowego pożywienia, doprowadzają do przyjmowania estrogenu w zbyt wysokich dawkach, co może prowadzić do obniżenia poziomu testosteronu i  spowodować jego niedobór, osłabić męskość i płodność.

Niepłodność, wady płciowe, zmiany w proporcjach organów płciowych, rak prostaty to wynik postępu i odejścia od natury, od siebie.  Doszło już do tego, że mamy mężczyzn, którzy doświadczają “męskiego przekwitania” – odpowiednika kobiecej menopauzy.

Męskie przekwitanie charakteryzuje się zmęczeniem, obniżeniem libido i sprawności seksualnej, depresją, wzrostem masy ciała, zmianą rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w piersiach.

Zaburzona równowaga hormonalna – nadmiar estrogenu jest poważnym zagrożeniem ówczesnego mężczyzny i kobiety, zagrożeniem prokreacyjnym i seksualnym. Dlatego, za wczasu aby cieszyć się swoim życiem, potencjałem, warto przyjrzeć się swojemu życiu i zmodyfikować  to co przyczyni się do wzrostu energii, ustabilizuje sytuacje zdrowotną i poprawi sprawność potencjału męskiego i kobiecego, poprawi seksualność. 

Dodaj komentarz