Poranna erekcja dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. To naturalne doświadczenie, które spotyka człowieka od momentu, kiedy to ciało w naturalny sposób fizjologicznie jest na to gotowe i trwa do czasu kiedy ciało już nie ma siły, kiedy jest słabe.
Co jest przyczyną, porannej erekcji, czy należy się martwić tym zjawiskiem, kiedy nie występuje? Dowiedz się o przyczynach porannej erekcji.
Poranny wzwód jest konieczny dla zachowania zdrowia mężczyzny i kobiety.
To, że mężczyźni mają poranny wzwód to wiadomo ale, że kobieta również jak i mężczyzna doświadcza porannych erekcji to może być dla niektórych nowość. Kwestie popularności tematu mogą mieć związek z dostępnością do organów intymnych kobiety. U mężczyzny wszystkie organy są na wierzchu, u kobiety schowane. Zatem jest to fizjologiczne utrudnienie w obserwacji zjawiska wzwodu u kobiety. To utrudnienie dostępności do kobiecej łechtaczki może tłumaczyć mniejsze zainteresowanie nauki zbadaniem tego zjawiska.
Erekcja doprowadza do nadymania tkanki erekcyjnej i jej utlenienia. Zatem poranny wzwód wpływa na wydolność, zapobiegając tym samym zwłóknieniu ciał jamistych, co mogłoby spowodwać impotencję, oziębłość seksualną.
Warto wiedzieć, że mężczyzna i kobieta doświadczają również erekcji nocnych. Ilość ich w ciągu snu waha się do 4-5 razy i trwa tak jak erekcja poranna, ta tuż po przebudzeniu do 25 minut.
A co się dzieje, jak po przebudzeniu idziesz oddać mocz?
Erekcje poranne pojawiają się najczęściej między godziną 4 rano a 8 rano.
JAK POSTĘPOWAĆ Z PORANNĄ EREKCJĄ?
Kiedy nie dochodzi do porannego współżycia kobiety z mężczyzną przed oddaniem moczu, a dochodzi do porannego oddania moczu bez zachowania właściwej higieny, dochodzi do utraty energii seksualnej, zmniejszenia potencjał kobiety i mężczyzny. Co zatem należy zrobić? Kiedy jest potrzeba oddania moczu należy uciskać punkt pomiędzy narządami intymnymi a odbytem. Natępnie wykonać kilku ruchów pobudzających.
PRZYCZYNY PORANNYCH EREKCJI
Powodem porannej erekcji może być:
– zmniejszony poziom hormonu noradrenaliny w czasie snu;
– parcie na pęcherz;
– uwalnianie się tlenku azotu.
Zmniejszony poziom noradrenaliny w fazie snu REM
Noradrenalina jest hormonem i neuroprzekaźnikiem. Wpływa na funkcjonowanie mózgu i na inne procesy zachodzące w organizmie człowieka, m.in. stymuluje rozkład tkanki tłuszczowej, wpływa na wzrost ciśnienia krwi.
Noradrenalina wydzielana jest przez nadnercza.
Fazy i przebieg snu najczęściej tłumaczy poranne erekcje. W fazie REM, kiedy to człowiek śni i doświadcza marzeń sennych, dochodzi do zmniejszenia się poziom noradrenaliny w ciele. W trakcie dnia noradrenalina podwyższa ciśnienie, co powoduje blokowanie erekcji. Rano człowiek często budzimy się w fazie REM, co może tłumaczyć poranne wzwody.
Parcie na pęcherz
Parcie na pęcherz może być kolejną przyczyną porannego wzwodu. Jest to tak zwana erekcja odruchowa.
Tlenek azotu
Nocne uwalnianie się tlenku azotu może być kolejną przyczyną porannych wzwodów. Tlenki azotu uwalniane są z komórek, przenikają do mięśni i je relaksują. Dzięki takiemu zjawisku rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa się przepływ krwi do organów człowieka i wywołuje erekcję.
Tlenek azotu uwalnia się w nocy z włókien nerwowych z powodu zwiększonej aktywności mostka związanej z oddechem w czasie fazy REM.
Jako ciekawostka: Testosteron wpływa na produkcję tlenku azotu. Stężenie testosteronu jest na najwyższym poziomie własnie o poranku.
Czy braku porannej erekcji należy się bać?
Erekcja jest naturalną fizjologią człowieka. Kiedy jest zaburzone jej funkcjonowanie dobrze jak zapali się w głowie czerwone światło. I bedzie to bodzieć do zmiany stylu życia albo potrzebą pójścia do lekarza.
Głównym powodem zaburzeń porannych erekcji jest życie w chronicznym stresie, pośpiech, lęk i strach. Niewłasciwa aktywność fizyczna i codzienna dieta nie jest obojętna dla funkcjonowania ciała człowieka. Trzeba zwrócić uwagę na wystarczającą ilość snu w ciągu doby i ograniczenie lub wykluczenie używek. I koniecznie należy pamietać o własciwym postępowaniu z poranna erekcją.