JAK PRZEKONANIA WPŁYWAJĄ NA ŻYCIE SEKSUALNE?

JAK PRZEKONANIA WPŁYWAJĄ NA ŻYCIE SEKSUALNE?

  • Post author:

Kiedy nie hula pożycie seksualne pomiędzy kobietą a mężczyzną powodem tych trudności mogą być przekonania kobiety na temat mężczyzn. Być może kobieta wychowała się w rodzinie gdzie brakowało szacunku do mężczyzny, może wychowała się w rodzinie niepełnej bez taty, być może mama ma trudne doświadczenia z mężczyznami i nieświadomie przelewa je na swoją córkę.

Czy tego chcesz, czy nie jesteś programowany. Każdej chwili wprowadzane są w twoją przestrzeń nowe treści, powtarzające się tematy. Możesz w nie wierzyć lub nie. Powtarzane kilka razy, czy tego chcesz czy nie, przechodzą do podświadomości i mogą determinować twoje zachowania, postępowania, miłosny potencjał, decyzje

Kobieta, która w dzieciństwie nie miała właściwego wzorca męskiego, zbudowała swoje przekonania na postawie tego co widziała, tego co podświadomie lub świadomie przekazała jej mama, o czym mówiło otoczenie i jak ono postępowało. Trzeba jednak pamiętać, by nie wchodzić w obwinianie, bo to tylko utrudnia i tworzy niepotrzebne sytuacje. Matki mogą przekazywać swoim dzieciom, to co im z kolei przekazały ich matki itd. 

Dziecko jest bardzo chłonne tego co się dzieje. Ono może być nieświadome, ono może nie rozumieć, tego co się dzieje ale głowa podświadomie i ciało kodują. Głowa może wyprzeć, wyrzucić z pamięci świadomej. Ale ciało pamięta.

Traumy często są wypierane z pamięci po to, by można było przeżyć. A potem w dorosłym życiu blokują różne aspekty życiowe, w tym seksualność. Szczególnym przypadkiem jest molestowanie seksualne przez rodzica, bliską lub dalszą osobę, które w znaczący sposób wpływają na życie seksualne. 

 

Wiemy, że w historii mężczyźni szli na wojnę, wiemy, że kobiety zostawały z dziećmi, że były niejednokrotnie gwałcone, wiemy, że brakowało wzorca męskiego. Wiemy, że każdy człowiek ma myśli. Wiemy, że myśli mogą być nawykiem. Wiemy, że rodzaj myśli uzależniony jest od przekonań, doświadczeń. Te doświadczenia w mocny sposób odcisnęły swoje piętno na podejście kobiet do mężczyzn. 

Cały wachlarz doświadczeń prawdziwych, czy też wprowadzonych do głowy poprzez przekazy telewizyjne, wyznaniowe, rodzinne wpływają na dorosłe życie, na decyzje, kształtują życie seksualne, otwartość lub zamknięcie na seks, na mężczyznę. Wpływają na przekonania. 

Wiązanie się z niewłaściwym mężczyzną, myślenie o nim negatywnie, złośliwa komunikacja, zabieranie sobie wzajemnie energii, wspólna wojna to czynniki, które niszczą pożycie seksualne. 

Czy zatem żyjąc w problemie, mając w sobie niszczące przekonania można doświadczyć swojej seksualności, seksualności w pełni? 

Jeśli czujesz, że coś cię blokuje przed doświadczeniem siebie w pełni, być może są to przekonania, o których nie masz pojęcia.

POZNAJ JE, ZMIEŃ I DOŚWIADCZ SIEBIE W PEŁNI.