JAKA JEST RÓŻNICA W POSTRZEGANIU SEKSU PRZEZ KOBIETĘ I MĘŻCZYZNĘ?

JAKA JEST RÓŻNICA W POSTRZEGANIU SEKSU PRZEZ KOBIETĘ I MĘŻCZYZNĘ?

Dlaczego kobiety inaczej widzą pożycie seksualne niż mężczyźni i te widzenie w znaczący sposób może różnić się od siebie. Co trzeba zrobić, by kobieta i mężczyzna poczuli zadowolenie z seksu w życiu a nie tylko słownie, by poprzez seks wzmacniali siebie a ich życie nabrało blasku.

Dlaczego pytając mężczyznę, czy zadowolony jest z seksu odpowiada, że tak, natomiast kobieta zapytana o to samo odpowiada, “już tak dawno tego nie robiliśmy” albo “co to jest zadowolenie seksualne”, “włoży i wyjmie i nic nawet nie poczuję”, “seks kojarzę z bólem”. Dlaczego tak się dzieje? 

Skąd bierze się różnica w spostrzeganiu życia seksualnego?

Dlaczego mężczyzna wstydzi się rozmawiać o swoich problemach i nie szuka rozwiązań, dzięki którym jego potencjał męski mógłby wzrosnąć a on sam mógłby poczuć się jak prawdziwy mężczyzna.

Czy poczucie wstydu, lenistwo muszą brać górę. A może jednak warto sięgnąć po poradę i poczuć prawdziwe doznania płynące z seksualności? Poczuć zaspokojoną kobietę, zobaczyć je widok, jej twarz, ciało. Kuszący widok.

Tak jak kobieta widzi mężczyznę i podziwia go w czasie aktu seksualnego tak mężczyzna może podziwiać kobietę, jej ciało, emocje, wyraz twarzy. To może być mega podniecające. 

I znowu czy problem z seksualnością to tylko fizyczny problem, brak wzwodu, słaby wzwód, szybki wytrysk, a może to coś więcej. Może problem z potencjałem mężczyzny, zaspokojeniem kobiety leży jeszcze gdzieś indziej, może ma znacznie głębsze podłoże – wstyd, niska samoocena, napięcie, relacje, walka. Może mężczyźnie brak umiejętności, kunsztu sztuki miłosnej. A kobiecie brakuje otwartości na przyjęcie mężczyzny, na jego smakowanie w sobie, zablokowanie seksualne spowodowane wychowaniem, przekonaniami, trudnymi przeżyciami lub historią, stosunkiem do mężczyzny, relacyjnością. Powodów może być wiele. Warto natomiast szukać rozwiązań istniejącej sytuacji, warto dbać o relacje, warto wybrać sobie właściwego partnera/partnerkę, bo dzięki sferze seksualnej pomiędzy kobietą a mężczyzną buduje się mocniejsza więź, poczucie spełnienia, zadowolenia i satysfakcji, buduje się zdrowie. 

Dodaj komentarz