WYTRYSK KOBIECY- MOŻESZ GO MIEĆ

WYTRYSK KOBIECY- MOŻESZ GO MIEĆ

  • Post author:

Kobieta może mieć wytrysk. I jest to pewna informacja. Nie jest to żadne nietrzymanie moczu, ale wytrysk, który może wystąpić w fazie przed orgazmem lub w czasie orgazmu. Dlaczego zatem tak niewiele kobiet go doświadcza? Dlaczego tak niewiele kobiet ma świadomość o jego istnieniu? I jak to się dzieje, że kobieta może mieć wytrysk?

WYTRYSK - TO PEWNE, ŻE KOBIETA MOŻE GO MIEĆ!

Wytryski kobiece są swego rodzaju fenomenem fizjologicznym, który nie występuje u wszystkich kobiet – jak twierdzi seksuolog Andrzej Depko. Wytryski kobiece związane są z obecnością lub brakiem tzw. gruczołów przycewkowych Skenego, które funkcjonują w obrębie cewki moczowej. Tam też zbiera się płyn, który wychodzi z kobiety w postaci wytrysku. Płyn ten przypomina wydzielinę z męskiej prostaty ze względu na zawarty w nim tzw. antygen gruczołu krokowego (PSA). PSA to swoisty antygen sterczowy – białko wytwarzane przez gruczoł krokowy, odpowiedzialne za utrzymywanie nasienia mężczyzny w płynnej postaci. Fakt ten potwierdzają badania laboratoryjne.

Ponadto u kobiety występuje gruczoł przedsionkowy większy (Bartholina). Jest to nieduża grudka, którą z łatwością można wyczuć na wargach sromowych większych. Gruczoł ten jest odpowiedzialny za produkowanie wydzieliny pojawiającej się podczas podniecenia seksualnego, dzięki czemu nawilża się przedsionek pochwy i ułatwiony jest stosunek.

Wydzielina z gruczołów Skenego wydala się do cewki moczowej, następnie spływa z cewki moczowej do przedsionka pochwy. Tu miesza się z wydzieliną gruczołów Bartholina.

 

Bardziej skupieni na tym, co się dzieje, mogą zauważyć, że wydzielina gruczołów śluzowych (Bartholina) przypomina ciągnący, rozpuszczony kisiel. Natomiast wydzielina gruczołów Skenego jest bardziej wodnista.

W czasie stymulacji erotycznej obie wydzieliny są cały czas produkowane. Zbierają się i w czasie przed orgazmem lub w czasie orgazmu – i nagle wypływają!

W zależności od tego, ile wydzieliny się zgromadziło i jak długo trwa stymulacja, może pojawić się mały wytrysk, ale i bardziej imponujący. Są kobiety „fontanny”, które tryskają wytryskiem w ilości szklanki lub dwóch. Ten wytrysk jest jak gejzer.

Kobiety, które nie zdawały sobie sprawy ze swojej skłonności do wytrysków wstydzą się, bo myślą, że mają problem z nietrzymaniem moczu. Płyn ten wypływa z cewki moczowej i myślą, że to jest mocz.

Są też nieświadomi mężczyźni, których wiedza na temat kobiecych wytrysków jest uboga i są święcie przekonani, że wielka mokra plama, która pozostała po stosunku, to mocz, a ich partnerka po prostu się zsikała – że miała orgazm moczowy.

A przecież różnicę można zauważyć po zapachu. Nie jest to zapach moczu! A bywają opinie, że jest to zapach piękny, intrygujący… Zapach spełnionej kobiety?

KIEDY DOCHODZI DO WYTRYSKU?

W momencie, kiedy występuje orgazm, następuje kurczenie się mięśni miednicy małej i mięśni powłok brzusznych. One działają jak tłok, który wyciska zawartość tych gruczołów Skenego do cewki moczowej . Dlatego wytrysk się pojawia w fazie orgazmu. Gdy stymulowana jest przestrzeń Gutenberga, która jakby znajduj się w rzucie gruczołów Skenego, które zlokalizowane są w ścianie miednicy małej.

 

Chcesz otworzyć się na doświadczanie przyjemności seksualnej, napisz