5 ZASAD CUKRZYKA

5 ZASAD CUKRZYKA

Werdykt - cukrzyca. Zastanawiasz się co teraz. Zadajesz sobie mnóstwo pytań. Jak to się odbije na tobie, na twoim zdrowiu, relacjach. I co możesz zrobić, by się jej pozbyć i zacząć normalnie żyć i cieszyć się życiem. Przeczytaj.

Ślepota, amputacja kończyn i mnóstwo zgonów w wyniku powikłań wywołanych przez cukrzycę to niektóre z konsekwencji jakie może spowodować cukrzyca. 

Cukrzyca jest grupą zaburzeń metabolicznych, które prowadzą do produkcji niewystarczającej ilości insuliny przez organizm człowieka. Insuliny czyli hormonu odpowiadającego za metabolizowanie glukozy, cukru we krwi. 

Gdy glukoza w niewłaściwy sposób jest metabolizowana, poziom cukru we krwi wzrasta, co ograbia człowieka z energii, zaburza wzrost i źle wpływa na odpowiedź immunologiczną. 

Z upływem czasu niewłaściwy metabolizm glukozy może powodować uszkodzenia i niewydolność organów organizmu: naczyń krwionośnych, serca, nerwów, nerek, oczu.

TYPY CUKRZYCY:

  • 1 typu – cukrzyca insulinozależna, inaczej typu dziecięcego. Cukrzyca tego typu jest chorobą autoimmunologiczną. Co to oznacza? Że organizm zwalcza sam siebie, inaczej układ immunologiczny atakuje prawidłowe komórki organizmu. 
  • 2 typu – cukrzyca insulinoniezależna. Cukrzyca wieku dorosłego. Najczęściej pojawia się u osób otyłych. Jest wynikiem niewłaściwej diety i niewłaściwego stylu życia. Spożywanie latami słodyczy, cukrów w różnych postaciach, węglowodanów prostych, rafinowanej skrobi – białe pieczywo, białe makarony itp. obciąża trzustkę. Trzustka nie może w obecnym stanie rzeczy we właściwy sposób pompować do organizmu wystarczającej ilości insuliny.

 Chcesz pozbyć się cukrzycy i jej konsekwencji – ślepoty, amputacji nóg i śmierci – zmień styl życia. Postaw na siebie, na zdrowe i szczęśliwe życie. Pozwól by dotychczasowe doświadczenia stały się twoją siłą. 

Cukrzyca typu 1 jest znacznie poważniejszym schorzeniem niż cukrzyca typu 2. 

 

5 zasad cukrzyka

  1. Odstaw cukier, proste węglowodany, pszenny makaron i pieczywo, biały ryż. Dlaczego? Bo organizm w bardzo szybki sposób przekształca je w cukier. W zamian wprowadź złożone węglowodany obecne w brązowym ryżu i pełnoziarnistych produktach spożywczych. Dzięki temu dasz organizmowi wytchnienie. Te produkty w znacznie wolniejszym stopniu przekształcane są w cukier. “Dziecku ze złamaną nogą nie karze się skakać z wysokości!” Więc dlaczego ty miałabyś jeść cukier.
  2. Zamień mleko odzwierzęce na roślinne. Obecne w mleku niektóre białka są podobne do komórek trzustki wydzielającej insulinę. Układ immunologiczny w wyniku spożycia mleka wytwarza przeciwciała, które w wyniku błędu atakują i niszczą pożyteczne komórki beta.
  3. Unikaj produktów zawierających kofeinę. Kofeina działa podobnie jak narkotyk. Może zaburzać normalny poziom cukru we krwi. Kofeina zwiększa działanie glukagonu i adrenaliny, co sprawia, że wątroba uwalnia do krwiobiegu zwiększone ilości cukru i podnosi stężenie glukozy we krwi.
  4. Unikaj fluorków. Nawet niewielkie stężenia fluorków (0,4 ppm) w organizmie może zaburzać czynności nerek. U cukrzyków obserwowane jest upośledzenie funkcji prawidłowego wydalania fluorków z organizmu. Obserwuje się tendencję gromadzenia się fluorków w ludzkich organizmach. Do gromadzenia fluorków może dochodzić bardzo szybko w przypadku osób cierpiących na nerkową moczówkę prostą. Zwiększone pragnienie i wielomocz jest syndromem skutkującym wzmożonym spożyciem i nienormalnie silną tendencją do zatrzymania fluorków.
  5. Zanim się zaszczepisz – przemyśl to! Harris Coulter w swojej książce “Vaccination and Violent Crime” – w tłumaczeniu “Szczepienia i brutalne przestępstwa” pisze: “Cukrzyca występuje dziś w Stanach dziesięć razy częściej niż w latach czterdziestych ubiegłego wieku”. Jego zdaniem na szczególną uwagę zasługuje szczepionka przeciwko krztuścowi. Jego zdaniem ma ona wpływ na mieszczące się w trzustce ośrodki produkcji insuliny. Nadmierna ich stymulacja powoduje stan wyczerpania, który może powodować cukrzycę. Wg H. Coulter szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B może natomiast u dzieci sześciotygodniowych zwiększyć ryzyko powstania cukrzycy typu 1. 

Źródło: “Wylecz się sam” Mega dawkiwitamin / Andrew W. Saul

Dodaj komentarz