CZY ZAPALENIE JEST CZYMŚ ZŁYM?

CZY ZAPALENIE JEST CZYMŚ ZŁYM?

Gdy dowiadujesz się, że w organizmie jest stan zapalny, wpadasz w panikę. Biegniesz do lekarza, łykasz tabletki przeciwzapalne. Robisz wszystko by jak najszybciej zapalenie ustąpiło. To błąd! Przeczytaj, dlaczego.

Stan zapalny w organizmie jest spostrzegany, jako coś złego, ale jest inaczej. Zapalenie jest sygnałem, alarmem. Organizm w ten sposób stara się sam sobie pomóc. On chce sam się wyleczyć. Zatem czy stan zapalenie może być czymś złym? Zapalenie jest dobrem, jest kluczem do przetrwania. 

Zapalenie jest znakiem, że coś dzieje się w organizmie. Żeby sobie pomóc organizm wywołuje stan zapalny. To jest sygnał, który skierowany jest przeciwko szkodliwym czynnikom. Jest to oznaka, że organizm naprawia się. Zamiast mu przeszkadzać, pomóż mu.

Gdyby nie było takiej reakcji ze strony organizmu mogłabyś umrzeć. Ten stan to istota funkcjonowania układ immunologicznego. Pokazuje, że układ immunologiczny podejmuje działania.

Stan zapalny o normalnym przebiegu u zdrowego człowieka prowadzi do polepszenia ogólnego stanu zdrowia, dzięki procesom naprawczym, które zaszły na poziomie komórkowym.

Zobacz, kiedy skaleczysz się zaczyna się proces zapalny, który mobilizuje siły do zagojenia się rany. Gdy się skóra zagoi stan zapalny ustępuje. W poważniejszych przypadkach jest podobnie. Gdy wyeliminujesz ukryte przyczyny wyzwania zdrowotnego wtedy kończy się zapalenie. Zatem czy podwyższona temperatura może być czymś złym?

Dodaj komentarz