DLACZEGO TRZEBA DBAĆ O JĄDRA?

DLACZEGO TRZEBA DBAĆ O JĄDRA?

  • Post author:

Mężczyzna, aby mógł czerpać ze swej męskości musi być sprawny. W praktyce oznacza to zdrowie. W jądrach codziennie produkowane są miliony plemników. Są one jak taśmą produkcyjna nasienia. Jądra są bardzo wrażliwe na czynniki, które doprowadzają do nieprawidłowej produkcji plemników. Jakie to czynniki?

Nauka coraz lepiej analizuje wpływ życia na potencjał mężczyzny, docieka jakie czynniki wpływają na płodność. Wiedza na temat niepłodności męskiej z miesiąca na miesiąc wzrasta, jest już pokaźna. Na podstawie badań już wiemy co szkodzić płodności.

Cywilizacja i chemikalizacja życia osłabia potencjał mężczyzny, jak twierdzi dr Jan Wolski – androlog. 

Jak to się dzieje, że medycyna analizuje potencjał mężczyzny. Jak popatrzymy na mężczyznę z biologicznego punktu widzenia, to w  jądrach codziennie produkowane są plemniki w pokaźnej ilości  kilku milionów, których w ejakulacie powinno być co najmniej 15 tysięcy. W jądrach jest tak zwana “taśma produkcyjna”, która się pomału przesuwa, komórki się dzielą, różnicują, powstają plemnik, które ostatecznie są w nasieniu.

CO ZATEM SZKODZI JĄDROM?

Wszystkie czynniki biologiczne, które określić można jako rozwalaczy hormonalnych. Zaliczyć można do nich tworzywa sztuczne, wszelkiego rodzaju plastiki, nawozy sztuczne, chemikalia stosowane w pożywieniu i kosmetykach, środkach czystości, przemyśle włókienniczym itp. Jądrom szkodzi wszystko to, co nie jest naturalne.

Żyjemy w czasach, w których jesteśmy skazani na cywilizację i jej osiągnięcia w codziennym życiu. Nie jesteśmy w stanie uniknąć  wszystkich szkodliwych elementów, ale jest wiele rozwiązań, dzięki  którym można rezygnować z ich części bez bólu. Wiele czynników można zamienić na naturalne, dobre dla człowieka. Za przykład mogą posłużyć butelki plastikowe, które są lekkie i wygodne, ale i szkodliwe. Dobrym rozwiązaniem jest zamiana ich na butelki szklane lub ceramiczne.

Na męski potencjał mają również wpływ czynniki fizyczne, promieniowanie przenikliwe. Życie doświadczyło nas boleśnie wybuchem bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki. To zdarzenie negatywnie wpłynęło na rozród tamtej populacji. Są doświadczenia z działaniami promieni rentgenowskich, tzw. promieniowania przenikliwego. Początkowo w medycynie proponowano dla wzmocnienia pić tak zwaną wodę radową, co potem okazało się niezwykle szkodliwe. Innym przykładem jest wcieranie kremu z radem promieniotwórczym dla poprawienia skóry i włosów. Przykładem obecnych czasów jest zdjęcie rentgenowskie, kiedy zapomina się stosowania osłon na gruczoły płciowe męskie, żeńskie i tarczycę.

Trzeba pamiętać, że pole elekromagnetyczne, fale elektromagnetyczne, fale radiowe są szkodliwe. Znamiennym przykładem i dowodem w sprawie jest doświadczenie przeprowadzone w Indiach na młodych mężczyznach. Jedna grupa nosiła 3-4 telefony komórkowe blisko jąder, które ciągle funkcjonowały, a druga grupa trzymała aparat telefoniczny wyżej w okolicach klatki piersiowej i w kieszeniach z daleka od jąder. Jak się okazało po trzech miesiącach, jakość nasienia z licznymi komórkami była istotnie mniejsza niż u tych, którzy mieli aparaty dalej od jąder. 

Promieniowanie przenikliwe to także choroby onkologiczne, których leczenie kasuje mężczyźnie płodność raz na zawsze. To również okablowanie domu w większym natężeniu niż bezpieczne. 

Innym przykładem są laptopy, komórki i tablety trzymane na kolanach, w kieszeniach blisko podbrzusza. Włączony laptop wytwarza pod spodem ciepło. Wystarczy włożyć rękę, by sprawdzić zgodność tego co tu napisane. Jest to kolejny czynnik. Czynnik termiczny, który też jest bardzo ważny i niekorzystnie wpływa na potencjał mężczyzny.

W Starożytności czynnik ten był skuteczną metodą antykoncepcyjną. Już wtedy zauważono, że jak mężczyźni kąpią się w gorących źródłach to potem nie mają dzieci. Historia pokazuje też, inny pomysły – schładzania jąder i okolic. 

Obserwacje historyczne niemedyczne, naturalne, nie naukowe często są rozsądnym rozwiązaniem jak powiedział dr Wolski. Bo przecież z naturą nikt nie wygrał. Zatem warto zastanowić się, co można zrobić w swoim życiu, środowisku, co zmienić, co poprawić, co wyeliminować.