ODCHUDZANIE- O CZYM WARTO WIEDZIEĆ?

ODCHUDZANIE- O CZYM WARTO WIEDZIEĆ?

Wiele diet, wiele możliwości. Pogubić się można. Którą wybrać, by schudnąć i cieszyć się swoim wyglądem. Dobry wybór to nie lada wyzwanie w obecnym świecie. Odchudzanie - czy to kwestia tylko diety?

Jak się okazuje bardzo ważne podczas procesu odchudzania, zadbania o swoją sylwetkę są zasady spożywania posiłków. Niby nic a dużo ważniejsze od diety!

Co to znaczy? Ano tyle, że ważne jest jedzenie we właściwy sposób, we właściwym czasie, we właściwym połączeniu, w spokojnej atmosferze i z umiarem. Brzmi przerażająco? Może na początku, dopóki nie zrozumiesz o co chodzi. 

Co to oznacza? Unikaj wilczego głodu, przeżuj zamiast połkniesz, jedz to co pożywne i na co masz ochotę, z unikaniem sytuacji jedzenia wszystkiego na raz, jedzenia w nadmiarze, picia w czasie spożywania pokarmów, spożywania pożywienia w czasie kłótni.
Ważne są myśli podczas jedzenia. Aby to co jesz przynosiło ci najlepsze rezultaty warto pomyśleć, że właśnie dostarczasz ciału pokarm, aby ono dobrze ci służyło, ładnie wyglądało. Wdzięczność za każdy spożyty kęs pomoże ci utrzymać umysł w ryzach.  

Gdy twoje myśli krążą wokół czegoś innego, gdy czytasz gazetę, książkę, oglądasz film itp. jesz razem z pożywieniem to, co przy jedzeniu robisz lub myślisz.

Może wydaje się to abstrakcją. Zatem może warto sprawdzić to na swojej skórze, co ona na to.  

Po powierzchownym posiłku, bez należytej kontemplacji  mogą pojawić się dolegliwości z żołądkiem i jelitami. 

 

ODCHUDZANIE- O CZYM WARTO WIEDZIEĆ?

Zapewne zauważyłaś, że jak czujesz duży głód jesz łapczywie, dużo i szybko. Co to daje? 
“Po co jesz?” Żeby zaspokoić głód, czy po to, by nasycić się i tworzyć zdrowe, zadbane ciało. Brak zachowania zasad właściwego jedzenia daje o sobie znaki. 
Zamiast zdrowia – niedomagania.
Zamiast porządku – bałagan. 

Zamiast ładnej sylwetki – nadwaga, otyłość. 

Wtedy są myśli o odchudzaniu. Zaczynasz odchudzanie i …. potem znowu zaczynasz odchudzanie i …. efekt jojo. I pytanie dlaczego nie chudnę? 

 

Spokojne jedzenie, dokładne przeżuwanie ma wiele zalet. Kolejną z nich jest:  zjesz mniej i nasycisz się więcej. 

Po jedzeniu żołądek wykonuje ciężką pracę i potrzebuje spokoju przez około 15 minut. Warto przeanalizować, co mamy zamiar robić po jedzeniu. 

Gdy w tym czasie pracujesz, kłócisz się, stresujesz żołądek się kurczy. Blokuje się trawienie pokarmu. Pokarm przekazany jest w takiej postaci do jelita. Pojawia się problem. Powstaje zaparcie, wyzwania zdrowotne. Obserwacja siebie jest kluczem do sukcesu,do ładnej zadbanej figury. A wtedy odchudzanie odejdzie do lamusa. 

  • Zjesz mniej, nasycisz się więcej.

Dodaj komentarz