SPOSOBY NA PROBLEMY KOBIECE

SPOSOBY NA PROBLEMY KOBIECE

Alternatywne sposoby na dolegliwości kobiece

Kobiece dolegliwości: swędzenie, pieczenie, stany zapalane pochwy to tylko nieliczne objawy, z którymi zmaga się kobieta. To wszystko doprowadza do dyskomfortu, czasem nie do wytrzymania trudności, uciążliwości w życiu codziennym. Poznaj powody swych dolegliwości.

Powodów kobiecych dolegliwości, stanów zapalnych może być wiele. Zaliczyć do nich można: sztuczną, wrzynającą się bieliznę, zbyt obcisłe ubranie, biochemiczne niedopasowanie partnerów, niechęć przyjęcia partnera, przedmioty znajdujące się wewnątrz ciała kobiety, słabe nawodnienia ciała, ubogie w składniki odżywcze pożywienie, niewłaściwa mikroflora organizmu, niechęć współżycia seksualnego, środki chemiczne używane do pielęgnacji intymnych części ciała.    

Co o tym mówi totalna biologia?

Biologia totalna wyjaśnia to w prosty sposób!

Problemy kobiece, stany zapalne są wynikiem niechęci, żeby coś było w jej pochwie, nie chce by to coś dotykało jej miejsc intymnych. I tu może chodzić o różne rzeczy. Może chodzić o współżycie seksualne. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie “Jakie ja mam odczucia w tej sferze seksualnej z moim partnerem. Czy ja mam potrzebę i chcę współżyć seksualnie. Czy ja jednak zmuszam się do pożycia seksualnego. Czy seks nie sprawia mi przyjemności i w głowie jest myśl “byle szybciej, byle się  już skończyło.”

Nie chcę by to było w środku - To jest ten konflikt!

Mózg w takiej sytuacji musi znaleźć rozwiązanie, najlepsze by się przed tym chronić. A należy pamiętać, że może działać tylko w obrębie ciała. I co wtedy robi?

Buduje grubszą ściankę pochwy po to, by ona nie czuła tak bardzo dotyku, którego nie chce czuć. Nadbudowuje kolejną warstwa tkanki, kolejną i kolejną, po to by ograniczyć czucie.  

Może również chodzić o spiralę. Ważne w tym wszystkim są odczucia, emocje, jakie towarzyszą w związku z posiadaniem jej wewnątrz siebie. Jeśli kobieta nie ma z tym żadnych problemów, podchodzi do tego na luzie, to nic nie powinno się dziać. Natomiast jeśli uważa, że jest to coś co narusza jej kobiecość, przeszkadza jej, odczuwa dyskomfort i pojawiają się emocje związane z tym, czy w ogóle powinnam, czy w ogóle taka antykoncepcja jest prawidłowa, to może doprowadzić to do  dyskomfortu. Warto w tym miejscu również wspomnieć o wszelkich badaniach i zabiegach chirurgicznych, zwykłych badanie ginekologiczne, gdzie lekarz ginekolog wkłada do środka palce. Jeśli jest odczute przez kobietę w sposób nieprzyjemny , mocny, może spowodować infekcje.

Wszelkie przedmioty (np. tampon, wibrator), wszelkie działania , które powodują, że do środka wchodzi coś co kobieta odczuwa z nutą niechęci, odrazy wewnętrznej, nie chce żeby to ją dotykało, bo uważa, że to jest niebezpieczne dla niej, takie odczucia mogą powodować zapalenia, stany grzybicze, nabudowanie tkanki.

Gdy konflikt zostanie rozwiązany pojawia się grzybica. Należy pamiętać, że objawy pojawiają się w fazie naprawczej. Czyli w tej sytuacji faza aktywna jest w formie bezobjawowej.

Co zatem należy zrobić?

Aby proces zdrowienia nastąpił sprawniej, szybciej pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to uświadomienie sobie jakie sytuacje doprowadziły do problemu, które odczucia przeżyte spowodowały tę niedogodność i doprowadziły do nabudowania w pierwszej kolejności tkanki w pochwie a potem doprowadziły do niej mikroby, by tę tkankę wyczyściły.

 

Uświadomienie konfliktu przyspiesza i ułatwia zdrowienie!

Słaby przepływ powietrza, chemia

Częste stosowanie wkładek higienicznych ogranicza dostęp powietrza a nasączone środkami chemicznymi wybielającymi, toksycznymi składnikami tampony, podpaski powodują dodatkowe podrażnienia.

Jak radzić sobie z dolegliwościami kobiecymi?

Olejki pędzą z pomocą!

Jednym ze sposobów są olejki eteryczne, które to pomagają w utrzymaniu właściwego pH pochwy, które mają to bardzo szerokie zastosowanie antyseptyczne, odkażające. Na wszelkie infekcje śmiało można polecić m.in. olejki cytrusowe, np. cytrynowy lub olejek herbaciany. Ale uwaga, muszą to być olejki w pełni naturalne. Można je zastosować do nasiadówek, podmywania, ale również do aplikacji wewnętrznej za pośrednictwem tamponu. Należy pamiętać o rozcieńczaniu olejków w dobrej jakości olejach.

  • “Nie można brać się za leczenie oka, nie uwzględniając głowy. Nie można leczyć głowy, nie uwzględniając całego organizmu. Tak, więc nie można leczyć ciała bez leczenia duszy.” – Sokrates

Medycyna informacyjna pędzi z pomocą!

Ciało ludzkie jest tak cudownie stworzone, że po przekazaniu mu właściwych narzędzi samo jest w stanie się naprawić, o czym mówi medycyna informacyjna.  

Człowiek oddalił się od tego, co naturalne na rzecz tego, co sztuczne. Natura uzdrawia!  Prawdziwie pomaga. Największym lekarzem zawsze była, jest i będzie … Natura. Natura daje wszystko, czego potrzebujesz. To wszystko jest w tobie i wokół ciebie. Medycyna informacyjna przekazuje narzędzia proste, tanie, dzięki którym jesteś w stanie żyć i cieszyć się życiem. 

Najciemniej jest pod latarnią – czy to prawda?

Dodaj komentarz

Close Menu