TO JAK SIĘ CZUJESZ I WYGLĄDASZ ZALEŻY OD JELITA!

TO JAK SIĘ CZUJESZ I WYGLĄDASZ ZALEŻY OD JELITA!

Brakuje ci sił witalnych, energii do życia. Twoje wypróżnianie jakoś nie wychodzi prawidłowo. Bywa, że nie wypróżniasz się przez kilka dni. Twoja niedoskonała twarz. Tak bardzo chcesz mieć siłę i żyć w pełni ale ... To wszystko spędza ci sen z powiek. Już tyle zrobiłaś i nie wiesz gdzie leży przyczyna. Być może przyczyną są jelita. Przeczytaj!

Problemy zdrowotne, porażka może być kotwicą u nogi albo dobrodziejstwem. Jak zwykle punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. 

Jak mówią wielcy ludzie dziesięć porażek jest znacznie więcej wartych niż jeden sukces. Czujesz siłę, moc, sprawczość, wielką naukę z nich płynącą. Zatem trudności ze zdrowiem, z jelitami, spadkiem energii, sił witalnych możesz przekuć na działanie w kierunku odzyskania w pełni siebie. 

Zmagasz się z problemami jelitowymi – może w ten sposób organizm chce abyś zwróciła swoją uwagę na siebie, na zdrowie, na jelita.

80% polskiego społeczeństwa zmaga się ze stanami zapalnymi jelit i zaparciami. Jelito grube powiązane jest z narządami wewnętrznymi całego ciała. Wszystkie zmiany powstałe w ciele są odzwierciedleniem problemów jelitowych.

  •  “Człowiek podobny jest do drzewa, tylko jego korzenie znajdują się wewnątrz organizmu, w jelitach. Od tego, jakie “nawozy” się tu dostają, jak my “o nie” dbamy, zależy, czy będzie kwitnące, czy chore, czy uschnięte liście będzie miał cały organizm, całe drzewo. Żadnemu sadownikowi nie przyjdzie do głowy reanimować usychające liście – najpierw troszczy się o korzenie, użyźniając glebę. Lekarze zaś częstokroć leczą i starają się naprawić “liście” a nie “korzeniową” przyczynę zachorowania.” / A.P. Chaczatrjan

Czy wiesz, że jelito cienkie ma powierzchnię ok. 300m2, jego powierzchnia zbliżona jest do kortu tenisowego.
Dla porównania:
powierzchnia skóry ma ok. 2 m2, płuc 80m2. Śluzówka jelit ma około 4000 kosmków, na których położone są mikrokosmki, których jest około 100 milionów na 1 mm2.

Mikrokosmki jelitowe pełnią funkcje bariery. Zapobiegają przedostawaniu się toksyn oraz alergenów do organizmu.

Zdrowe jelito wspiera system immunologiczny, chroni przed zatrzymywaniem i gromadzeniem się wody w organizmie, nadwagą, cellulitem, nadmiernym zapotrzebowaniem na jedzenie, apetytem na słodycze, złym samopoczuciem, niedożywieniem, depresją, opuchnięciem, samozatruciem i zaburzeniami hormonalnymi. 

Każdy odcinek jelita odpowiada za konkretny organ znajdujący się w ciele.

Jelita są podstawą zdrowia, sił witalnych i dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, że organizm w pierwszej kolejności zajmuje się procesami samo naprawczymi. Wyzwania z jelitami mogą być bezpośrednią przyczyną problemów zdrowotnych, depresji, spadku energii i sił witalnych, jakości wyglądu ciała. 

Zdrowie jest w jelitach.

I choćbyś najlepiej na świecie się odżywiała, najbardziej ekologicznym pożywieniem, to wiedz, że organizm ma dobrze z tego, jeśli jelita potrafią dobrze wchłonąć zawarte w nim substancje odżywcze. 

Niedomagające jelita nie są w stanie prawidłowo spełniać swojej roli, choćby nawet spożywana żywność była najlepsza, najzdrowsza, najdroższa. Podobnie jak roślina nie będzie się prawidłowo rozwijać nawet na najlepszej glebie, jeśli chorują jej korzenie. 

Zażywanie “sztucznych” leków – antybiotyki, sterydy, hormony itp. jeszcze bardziej osłabiają naturalne procesy odpornościowe organizmu.

Roślina nie będzie się prawidłowo rozwijać nawet na najlepszej glebie, jeśli chorują jej korzenie.

 Na szczęście jest na to rada – możesz wrócić do fundamentów i naprawić tę podmurówkę, która kiedyś została stworzona na zasadzie “jakoś to będzie”. Zbuduj zdrowe podstawy funkcjonowania organizmu. Takie, dzięki którym osiągniesz cel. Zdrowe jelita, to dzięki nim zyskasz energię, siły witalne, dobre samopoczucie. 

Ciekawostka! Odnowa nabłonka jelitowego trwa od 4 do 14 dni.

Nawet najpiękniejsze drzewo runie przy większym wietrze jeśli jego korzenie są słabe.

Dodaj komentarz

Close Menu