ZABURZENIA HORMONALNE WYLECZY TABLETKA – TO BZDURA!

ZABURZENIA HORMONALNE WYLECZY TABLETKA – TO BZDURA!

Jeśli zażywasz środki hormonalne, bo powiedziano ci, że one leczą zaburzenia hormonalne, to wiedz, że okłamano Cię! Środki hormonalne tak nie działają? Sprawdź dlaczego!

W celu leczenia zaburzeń cyklu, bolesnych miesiączek, trądziku bierzesz środki hormonalne. Jednak gdy odstawiasz pigułki, problem nie znika. Okazuje się, że cykle są nadal nieregularne albo zanikły całkowicie. Wtedy dowiadujesz się, że miałaś od początki zaburzenia hormonalne, które nie były do końca zdiagnozowane i na które brałaś właśnie te pigułki antykoncepcyjnej. Przez lata przyjmowania tych środków przekonana, byłaś, że wszystko jest dobrze. Gdy jednak odstawiłaś je, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Okazało się, że masz rozregulowany układ hormonalny.

Teraz zaczynasz od początku. Od obserwacji siebie, cyków prowadzonych dowolną metoda. Bo dzięki niej sporo można się o sobie dowiedzieć. Jest to podstawowe narzędzie do zrozumienia przebiegu cyklu i do oceny jego nieprawidłowości.

Obserwując fazy śluzu i fazy lutealnej można ocenić przebieg cyklu i ustalić czy jest on prawidłowy, czy pod względem hormonalnym jesteś zdrowa. Tym prostym narzędziem można wyłapać nieprawidłowości.

Jak już to wiesz możesz nadal problem “zamiatać pod dywan” i ukrywać nieprawidłowości albo możesz podjąć działania samonaprawcze, które usprawnią naturalnie układ hormonalny.

Aby naprawić układ hormonalny należy stwierdzić przyczynę i zastosować odpowiednie środki naprawcze. Środki w kierunku usprawnienia płodności a nie jej zabijania.

 

Dodaj komentarz

Close Menu